Aktualności

14 marca
Blog_wpis_cross_digital

MyLED partnerem konferencji Cross Digital 2017

Już dziś w Digital Knowledge Village w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniu i perspektywom crossowania marketingu online z marketingiem offline. MyLED jest partnerem tego wydarzenia. Naszym prelegentem podczas tej konferencji będzie Grzegorz Śliwa - CEO MyLED, który omówi na czym polegają tego typu możliwości w kontekście kampanii DOOH.
 

Między innymi zaprezentuje przykład realizacji dla CH Matarnia z 2014 roku, która polegała na połączeniu w czasie rzeczywistym aplikacji mobilnej z treścią emitowaną na ekranie LED. Ponadto przedstawi wyniki pierwszych w Polsce badań rynku reklamy DOOH, które MyLED przeprowadził w 2016 roku na grupie blisko 300 specjalistów z branży reklamowej. W jego wystąpieniu nie zabraknie także prognoz, perspektyw i zdefiniowania wyzwań, które stoją przed rynkiem i branżą reklamową, i które pozwolą tym samym rozwijać się podobnie jak na zachodnich rynkach. Wnioski poparte są wynikami badań zarówno z polskiego jak i zagranicznego rynku.


 

Organizatorem tego wydarzenia jest firma Mint Media należaca do grona spółek Knowledge Hub. Poza Grzegorzem Śliwą z MyLED podczas konferencji wystąpią prelegenci z takich firm jak: Videomill, Data Exchanger, Result Media, KnowledgeHub Fund czy Gemius. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez: Nowy Marketing, portal publicrelations.pl oraz OOH Magazine.

 
 
24 lutego
Kamp

“Zatańczysz ze mną…?” - interaktywna kampania DOOH

DOOH często wykorzystywany jest jako medium skłaniające do interakcji. Poprzez takie działania możliwe jest nawiązanie relacji z odbiorcą - przede wszystkim o charakterze emocjonalnym - przez co treści, które ma na celu przekazać taka kampania, łatwiej i trwalej zapisują się w świadomości odbiorcy.

 

Interakcja ma znaczenie, co potwierdza 60% ekspertów uczestniczących w badaniach DOOH MyLED, którzy za bardzo interesujące uznali, interaktywne możliwości DOOH.

 

Poza badaniami potwierdzają to również realizacje jak np. interaktywna kampania DOOH polegająca na crossie z social mediami marki Taco Bell w USA z 2012 roku, która wg prezesa firmy o 8% podniosła sprzedaż i przyczyniła się do dynamicznego rozwoju sieci franczyzowej Taco Bell (więcej na ten temat: http://bit.ly/2lCxdlt )


Ta skuteczność z kolei przekłada się na jego częste wykorzystanie, nie tylko w kampaniach reklamowych, ale i społecznych. Przykładem  - jednym z wielu, jest realizacja z australijskiego Melbourne, której celem było podniesienie poziomu świadomości odbiorców na temat choroby Parkinsona. 

 


 

W kampanii wykorzystano czujniki ruchu, w które wyposażone były ekrany. Na nośnikach, znajdujących się na trzech przystankach autobusowych, pojawiała się starsza kobieta - Anna, zmagająca się z choroba Parkinsona. Gdy do ekranu zbliżyła się jakaś osoba Anna zapraszała ją do wspólnego tańca. Wiele osób przystawało na tę propozycję i razem z Anną wykonywało taneczne ruchy. Po krótkim czasie, starsza kobieta dziękowała za wspólną zabawę, a na ekranie wyświetlały się informację o tym jak pozytywny wpływ może mieć taniec na osoby cierpiące na chorobę Parkinsona.

#DOOHdziała
17 lutego
Sc

Safety Truck i cyfrowe ekrany, które poprawią bezpieczeństwo na drodze...

Na pomysł ciekawego zastosowania cyfrowych ekranów wpadła marka Samsung, która podjęła próbę rozwiązania problemu wysokiej liczby wypadków, spowodowanych niewłaściwym przeprowadzaniem manewru wyprzedzania. Jedną z głównych ich przyczyn jest słaba widoczność, przy wyprzedzaniu samochodów ciężarowych.

 

Zamontowanie ekranu z tyłu ciężarówki i połączenia go z kamerą nagrywającą obraz drogi przed nią, pozwala kierowcy jadącemu za samochodem ciężarowym, właściwie ocenić czy wyprzedzanie w danym momencie będzie bezpieczne.

 

Samsung przeprowadza testy w Argentynie, w mieście La Plata, w którym zdarza się więcej niż w innych miejscach kolizji drogowych. Czteromiesięczne testy Samsunga mają wykazać, czy dzięki takiemu rozwiązaniu liczba wypadków się zmniejszy. Autorzy pomysłu zapowiadają, że jeśli rozwiązanie się sprawdzi, koncepcja z czasem będzie wprowadzana w innych miejscach.

 


Źródło grafiki: www.trendingpod.com

 

Krytycy rozwiązania zwracają uwagę, że obraz wyświetlany z tyłu ciężarówki, może rozpraszać kierowcę i zbyt mocno przyciągać i skupiać jego uwagę.
Na rezultaty ...czekamy…Szczegóły możecie obejrzeć TUTAJ 

 

#DOOHdziała

 
 
09 lutego
123

Pierwszy raport o polskiej reklamie DOOH opracowany przez zespół MyLED

Dzielimy się raportem, w którym przedstawiamy wyniki pierwszego w Polsce badania rynku reklamy DOOH, które przeprowadziliśmy na grupie blisko 300 ekspertów z branży marketingowej. To pierwszy tego typu projekt w Polsce podsumowujący rynek i eksperckie podejście do reklamy digital OOH. 

 

Realizację tego projektu rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, a jego głównym celem było poznanie opinii ekspertów z branży reklamowej na temat kondycji i perspektyw rozwoju polskiego DOOH. W badaniu udział wzięło blisko 300 specjalistów, wśród których znaleźli się media plannerzy, pracownicy agencji reklamowych, osoby zatrudnione w działach marketingu firm i przedsiębiorcy. Pełny raport jest dostępny do pobrania TUTAJ 

 


 

 

- Uzyskane informacje pozwolą nam lepiej ocenić perspektywę i kierunek rozwoju medium, wyjść naprzeciw oczekiwaniom specjalistów  oraz efektywniej współpracować z klientami i partnerami. Poza tym udało nam się zainteresować rozwiązaniami i możliwościami DOOH wiele nowych osób z branży. Mamy nadzieję, że badanie, a teraz raport będą ważnym punktem w rozwoju polskiego DOOH. – podsumowuje projekt Grzegorz Śliwa CEO MyLED.

 

Poza wynikami raport zawiera treści i komentarze na temat wybranych aspektów reklamy DOOH oraz został uzupełniony o analizy z zachodnich rynków. Obok licznych partnerów, którzy wsparli projekt komentarzy udzielili: socjolog dr Radosław Marzęcki oraz Marta Sulkiewicz - Business Development Director / Advertisers w EMEA Gemius.

 

Za kompleksową realizację tego projektu i powstanie raportu odpowiada Paulina Sacha -  Marketing i PR Manager w MyLED.     

 

 

01 lutego
Ba

„The Magic of Flying” - kampania DOOH, o której mówił cały świat…

„The Magic of Flying” to kampania brytyjskich linii lotniczych, która dzięki połączniu technologicznych możliwości reklamy DOOH z interesującą kreacją, podbiła serca Brytyjczyków...

 

Jej koncepcja została oparta na motywie precyzyjnego lokalizowania samolotów przelatujących nad ekranami LED, które zbliżając się na odpowiednią odległość do nośnika, powodowały rozpoczęcie emisji spotu British Airways na ekranach. W kreacji pojawiało się dziecko z zachwytem śledzące lot samolotu…


 

Link do video: 

Koncepcja i organizacja kampanii zostały oparte na synchronizacji pracy ekranów LED z radarem namierzającym obiekty powietrzne oraz z dedykowanym systemem analizującym dane na temat lotów British Airways.

Przetwarzanie danych, które odbywało się w czasie rzeczywistym pozwalało na emisję spotu w odpowiednim momencie oraz prezentowanie w nim szczegółowych informacji o locie. 

 

W kampanii niezwykle istotne – przede wszystkim z perspektywy odbiorcy - okazało się wykorzystanie motywu dziecka zachwycającego się przelatującym samolotem. Realizacja wywołała wiele pozytywnych emocji, zaangażowała szerokie grono osób, została nagrodzona w licznych konkursach oraz osiągnęła lepsze efekty niż na początku założyli jej organizatorzy i twórcy.

 

 

*** Źródło zdjęć: www.dandad.org

04 listopada
Akutalnosci_dr_oekter_toysrus

ToysRus oraz Dr Oetker z Guseppe Pizza na ekranach LED MyLED

Październik to miesiąc, w którym na ekranach LED dostępnych w naszej ofercie zagościł kolejny, nowy klient - Dr Oetker z kampanią promującą jeden z produktów Guseppe Pizza. Kampania DOOH była realizowana na terenie dwóch miast - Łodzi i Warszawy.

 

Przygotowano do niej dwa zabawne i ciekawe pod kątem kreacji dziesięcio - sekundowe spoty, które wyświetlały się z częstotliwością co 3 minuty, i które prezentujemy na naszym facebookowym fanpagu. Kampania była realizowana we współpracy z domem mediowym Media Direction.

 


 

Kolejna - natomiast - październikowa realizacja MyLED to kampania DOOH ToysRus. Tym razem marka wykorzystała nośniki LED do informowania mieszkańców Poznania o zmianie lokalizacji sklepu. Kampania trwała cały miesiąc i przygotowano do niej kilka różnych spotów, którymi rotowano w trakcie jej trwaniai. Emisja dziesięcio-sekundowych spotów wideo odbywała się co 2,5 minuty. W kampanii wyemitowanych zostało ponad 100 000 spotów, a szacowana dla realizacji widownia osiągnęła blisko 2 000 000 odbiorców. Dziękujemy za współpracę.

 
27 września
Luxoft_wizualizacja_led_800x800

Ostatnie dni badania rynku reklamy DOOH MyLED

Dobiega końca pierwsze badanie polskiego rynku DOOH realizowane przez MyLED. Tylko do końca września można jeszcze wypełnić kwestionariusz dostępny na www.badaniadooh.pl. Projekt realizujemy od 23 sierpnia, a jego głównym celem jest zgromadzenie opinii, ekspertów z branży reklamowej na temat cyfrowej reklamy zewnętrznej. Badanie ma wykazać jakie są perspektywy rozwoju medium w Polsce oraz podejście do niego specjalistów z branży medialnej. 

 

Grupą odbiorców badania są przede wszystkim pracownicy domów mediowych, agencji reklamowych czy działów marketingu firm.

 

-Po zakończeniu zbierania kwestionariuszy przejdziemy do opracowywania i analizowania wyników, z których stworzymy pierwszy w naszym kraju raport wiedzy o DOOH. Zapraszam jeszcze w tych ostatnich dniach wszystkich specjalistów z branży do wypełnienia ankiety - zachęca Grzegorz Śliwa.


Badanie od początku wspierają partnerzy: Videomill, Infinity Media, Mint Media i Helion oraz media branżowe: Nowy Marketing, OOH Magazine oraz Portal Medialny. Nad rezlicacją projektu czuwa Paulina Sacha z MyLED. 

15 września
Akutalnosci_lego_i_luxmed

Kampanie DOOH Lego i Luxmed

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy do grona klientów MyLED dołączyły kolejne dwie znane marki. Pierwszą z nich jest LEGO będące przedsiębiorstwem produkującym zabawki, które szczególnie słynie z produkcji klocków. Natomiast drugą marką była sieć polskich placówek medycznych - Luxmed. 

 

Kampania LEGO była realizowana przez MyLED w miastach należących do grupy G8. Do działań zostały wybrane  24 najlepsze ekrany LED, które wyświetlały ciekawy i przyciągający wzrok odbiorców spot.  Emisja 15-sekundowej reklamy na nośnikach DOOH odbywała się z częstotliwością co 5 minut. 

 

Motywem przewodnim tej kampanii była promocja gry Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy w wersji z polskim dubbingiem.


 

 

Z kolei realizacja Luxmed dotyczyła możliwości korzystania z rezonansu magnetycznego w jednym z ośrodków należących do sieci. 
Luxmed jest partnerem sieci Indoor MyLED. Dzięki tej współpracy na cyfrowych nośnikach znajdujących się w placówkach medycznych tej sieci możemy realizować kampanie DOOH dla naszych klientów. 

05 września
Rio_myled

Live scoring DOOH z Letnich IO w Rio de Janeiro

Live scoring to relacja na żywo - ostatnio dość powszechnie wykorzystywana w kampaniach DOOH. Realizacja tego typu kampanii opiera się na łączeniu contentu dostępnego online z działaniami realizowanymi na cyfrowych nośnikach DOOH w przestrzeniach miast. Motywem przewodnim zwykle są rozgrywki sportowe, albo inne wydarzenia, które można relacjonować.


W ciekawy sposób można omówić tę możliwość na przykładzie kampanii realizowanej w Wielkiej Brytanii z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 odbywających się w Rio de Janeiro. 

 

Cztery lata temu Wyspy Brytyjskie były gospodarzem imprezy. Chcąc w tym roku podtrzymać atmosferę wydarzeń - dzięki wykorzystaniu live scoringu DOOH, Brytyjczycy mogli na bieżąco - w przestrzeniach miast - śledzić, jak przebiega rywalizacja w Brazylii oraz jakie rezultaty osiągają zawodnicy reprezentujący ich kraj. 

 


Systemy operacyjne 98-u wyselekcjonowanych do realizacji ekranów, zsynchronizowane z odpowiednią stroną internetową - w czasie rzeczywistym pobierały aktualne, udostępnione na witrynie Team GB treści i wyświetlały je na ekranach. Ciekawa kreacja oraz treści, a także dobrze dobrane lokalizacje nośników, skutecznie przyciągały uwagę odbiorców. 

 

Sami organizatorzy kampanii uważają DOOH oraz live scorinng za wygodną, atrakcyjną i nowoczesną formę docierania do szerokich grup odbiorców z ciekawą oraz atrakcyjną dla nich treścią w przestrzeni miast. Tego typu działania sugerują i nawiązują do coraz powszechniejszego trednu promowania marek na wartościowym contencie. Ich celem - w dłuższej perspektywie czasu, jest dotarcie i zapisanie się w świadomości odbiorcy. 

 
25 sierpnia
Ankieta_(1)

Pierwsze badanie polskiego rynku reklamy DOOH

Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczęliśmy realizację, pierwszego w Polsce badania rynku reklamy digital OOH. Jego wyniki opublikujemy już tej jesieni w szczegółowym raporcie, omawiającym obecną sytuację oraz perspektywę rozwoju cyfrowej reklamy zewnętrznej w Polsce. 

Realizacja projektu ma na celu dostarczenie rynkowi analiz na temat efektów, jakie reklama digital OOH przynosi reklamodawcom oraz jej wpływu na polskiego odbiorcę. Badanie przeprowadzamy techniką ankiety internetowej, dostępnej pod tym linkiem: www.badaniadooh.pl.  

 

Zaproszenie do wypełnienia odpowiednio przygotowanego kwestionariusza zostaje przez nas wysłane drogą mailową do wybranych specjalistów. Udział w badaniu może wziąć każda osoba związana zawodowo z branżą reklamową, jednak główną grupą docelową są pracownicy domów mediowych oraz osoby zarządzające, a także zatrudnione w działach marketingu firm czy też prowadzące własną działalność i samodzielnie koordynujące promowanie swojej marki na rynku. 


- Liczne spotkania, które odbywamy w domach mediowych czy u klientów uświadomiły nam, że istnieje potrzeba przeprowadzenia wśród polskich ekspertów takiego badania. Dzięki temu projektowi zyskamy sporą wiedzę i konkretne dane na temat polskiego rynku DOOH, które po opracowaniu, będą przydatne dla całej branży reklamowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich specjalistów z branży do wypełniania ankiety i włączenia się w nasz projekt. - zachęca Grzegorz Śliwa, CEO MyLED. 

 

Nasz projekt wsparły takie firmy jak: Infinity Media, VideoMill, Mint Media, Helion oraz patroni medialni: Nowy Marketing, Portal Medialny, oraz OOH Magazine. Kwestionarusz został przygotowany przez nasz zespół w konsultacji z socjologiem specjalizującym się w realizacji projektów badawczych - dr Radosławem Marzęckim. 


W przyszłości planujemy zrealizować kolejne edycje badania, które pozwolą na regularne dostarczanie branży reklamowej wiedzy na temat rozwoju DOOH w Polsce. 
Więcej informacji na temat projektu udziela Paulina Sacha, Creative & PR Manager MyLED: paulina.sacha@myled.pl. 

03 sierpnia
Myled_i_style_in_touch_800x800

Style in Touch nowym partnerem sieci DOOH MYLED

Pod koniec czerwca nawiązaliśmy współpracę z siecią Styl in Touch, której nośniki zostały włączone w naszą ofertę Indoor. Style in Touch oferuje interaktywne nośniki znajdujące się w prestiżowych salonach fryzjerskich w największych miastach w Polsce. 

 

Elementem wyróżniającym nowego partnera MYLED jest technologia wykorzystywanych nośników oraz specyfika miejsc, w których się znajdują. Sieć liczy 600 ekranów zainstalowanych w 170 salonach. Dedykowana jest wyjątkowej grupie docelowej, którą są klienci odwiedzający salony fryzjerskie o podwyższonym standardzie. Lokalizacja ekranów oraz ich interaktywne możliwości czynią sieć Style in Touch atrakcyjnym medium reklamowym, które pozwala na realizację ciekawych kampanii DOOH, skierowanych do konkretnej grupy odbiorców. 


 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z tym partnerem. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom kolejne, nowe i przede wszystkim interaktywne rozwiązania DOOH, skierowane do dobrze zdefiniowanej i konkretnej grupy odbiorców. - komentuje nawiązanie współpracy Maciej Podgórny, dyrektor ds. Technologii i Sieci MYLED. 

 

 

System MYLED integruje ekrany LED zlokalizowane w przestrzeniach miast w sieć Outdoor oraz cyfrowe nośniki instalowane w zamkniętych przestrzeniach publicznych - takich jak supermarkety, placówki medyczne czy galerie handlowe -  w sieć Indoor. Stworzenie dwóch osobnych sieci reklamowych DOOH MYLED,  było możliwe dzięki nawiązaniu partnerskiej współpracy z właścicielami nośników działającymi na polskim rynku cyfrowej reklamy zewnętrznej. 

04 lipca
Czerwiec-realizacje

Czerwiec - miesiącem DOOH MYLED

Czerwiec był dla nas miesiącem intensywnej pracy. Zrealizowaliśmy aż 4 kampanie, które swoim zasięgiem objęły cały kraj i z których aż 2 były realizowane na ponad 100 ekranach LED. Klienci wybierali głównie miasta z grupy G8, ale w kampaniach, w których liczba nośników zbliżała się, lub przekraczała 100, pojawiły się też inne, mniejsze miejscowości. Łącznie - emisja czerwcowych kampanii MYLED odbywała się w 48 miastach Polski na 142 różnych ekranach. 

 

Marki, które w czerwcu zdecydowały się wykorzystać DOOH i technologię naszego systemu to: ToysRus, Head & Shoulders, Allegro, Skoda, Luxoft oraz Maurer & Wirtz. Kampanie ToysRus, Head & Shoulders, Allegro i Skoda miały charakter ogólnopolski i swym zasięgiem objęły cały kraj. Każda z nich wykorzystywała inne możliwości i trwała 4 tygodnie, z wyjątkiem kampanii Allegro, w której spoty emitowane były przez 14 dni. . 


 

Pierwszą z kampanii była realizacja dla ToysRus z okazji Dnia Dziecka. Ogólnopolskie działania na 99 ekranach LED zachęcały i przypominały o święcie dzieci odbiorcom, zapoznając ich równocześnie z ofertą specjalną przygotowaną na tę okazję przez sieć ToysRus. W działaniach wykorzystano m.in. geotargetwanie, które pozwoliło na selekcję nośników w systemie MYLED, które znajdują się w pobliżu punktów sprzedaży. 

 

W kampanii Skody realizowanej pod hasłem: Przetestuj nowe pokolenie samochodów Skoda wykorzystano możliwość rotowania różnymi spotami oraz geotargetowanie. Na początku czerwca w kampanii DOOH emitowane były spoty informujące o eventach organizowanych w salonach Skody w całej Polsce. Po ich zakończeniu, przez kolejne trzy tygodnie były wyświetlane spoty prezentujące modele samochodów tej marki. Nośniki wybrane do kampanii wyselekcjonowano w oparciu o geolokalizację systemu MYLED.

 

Realizacje dla Head&Shoulders i Allegro nawiązywały do Euro 2016. W kampanii pierwszego z wymienionych klientów, był emitowany efektowny spot, którego bohaterem był Robert Lewandowski. Działania trwały miesiąc, a ich realizacja odbywała się w miastach G8. Z kolei kampania Wielkie Mistrzostwa Allegro, informowała o możliwości wygrania kina domowego przy okazji zakupów w sieci. Jej głównym celem było zachęcenie odbiorców do robienia wirtualnych zakupów na stronie Allegro.pl. Do działań, które trwały dwa tygodnie wyselekcjonowano 54 nośniki dostępne w systemie MYLED. 

 

Pozostałe kampanie miały charakter regionalny. Marka Maurer & Wirtz wybrała dwa ekrany - w Poznaniu i Łodzi, na których promowany jest nowy zapach marki. Klient zdecydował się na emisję spotów przez 8 tygodni. Luxoft - czyli firma poszukująca specjalistów z branży IT - tym razem - kampanię zachęcającą informatyków do aplikowania na konkretne stanowiska realizowała we Wrocławiu. Działania były kontynuacją majowej kampanii Luxoft, która odbywała się w Krakowie. 

 

Czerwiec pokazuje, że zainteresowanie komunikacją DOOH wyraźnie w Polsce wzrasta. Możliwości, które aktualnie są najbardziej interesujące dla klientów to geotargetowanie i zasięg systemu MYLED, który umożliwia szybkie planowanie i realizację ogólnopolskiej kampanii DOOH z jednym partnerem. Za współpracę przy czerwcowych kampaniach dziękujemy Mediacom oraz wszystkim naszym klientom i partnerom sieci. 

 
06 czerwca
Toysrus_2_800x800

Dzień Dziecka na ekranach LED. Kampania DOOH MYLED dla ToysRus

Dzień Dziecka to jedno ze świąt w ciągu roku, które do sklepów z zabawkami przeciąga więcej klientów niż zwykle i w istotny sposób wpływa na wzrost sprzedaży. W zawiązku z tym świętem, marki przygotowują oferty specjalne dla klientów, które później prezentują odbiorcom wykorzystując w tym celu różne media reklamowe. 

 

Marka ToysRus w majowej kampanii postawiła na DOOH. W celu promowania oferty specjalnej przygotowanej dla klientów z okazji Dnia Dziecka, wykorzystała ekrany LED dostępne w ofercie MYLED i zrealizowała dziewięciodniową kampanię digital OOH na blisko 100 nośnikach w całej Polsce. Ekrany w 20 miastach zostały wyselekcjonowane w oparciu o geolokalizację systemu MYLED, która polega na doborze nośników w pobliżu punktów sprzedaży. W kampanii zostało wyemitowanych ponad 330 000 spotów, dla których szacowana widownia osiągnęła ponad 4 000 000 osób.


 

To już kolejna wspólna realizacja DOOH MYLED i ToysRus z okazji Dnia Dziecka o tak dużym zasięgu. ToysRus dziękujemy za współpracę.

 
16 maja
Luxoft

Luxoft wykorzystuje DOOH w promowaniu rekrutacji na stanowiska IT

Firma Luxoft świadcząca usługi w sektorze IT i dostarczająca rynkowi wysokiej jakości rozwiązań z obszaru oprogramowania i outsourcingu - w kwietniu wykorzystywała DOOH sieci MYLED w celu promowania rekrutacji na stanowiska specjalistów IT. Do kampanii został przygotowany 10-sekundowy spot, którego bohaterowie zastanawiali się nad odpowiedziami na pytania z branży informatycznej. Na końcu spotu było zamieszczone przekierowanie na stronę internetową Luxoft, gdzie zawarte były informacje o aktualnie trwających rekrutacjach.

 

Zrealizowana kampania, a szczególnie jej cel pokazują, że DOOH jest nie tylko dobrym medium reklamowym, ale doskonale sprawdza się także w roli szybkiego i wygodnego narzędzia przekazywania istotnych informacji odbiorcom, którzy doceniają oraz zapamiętują to co jest dla nich interesujące. Ważną zaletą DOOH jest także atrakcyjne rozmieszczenie nośników w przestrzeniach miast, oraz emisja spotów przez cały dzień, dzięki czemu możliwe jest docieranie do szerokiej grupy odbiorców. Ponadto zmienność widowni w ciągu dnia sprawia, że digital OOH generuje stosunkowo niski wskaźnik CPM w zestawieniu z innymi mediami, czego potwierdzenie znajdujemy w badaniach przeprowadzonych przez Outdoor Advertising Association of America. Wyniki prezentujemy na poniższej grafice.


 

 

Te zalety oraz możliowści takie jak szybkość, wygoda i elastyczność planowania działań DOOH dostrzegają klienci, którzy dostosowując je do swoich potrzeb, wykorzystują w realizacjach. Kampania dla Luxoft była realizowana we współpracy ze Sparc Media. Sparc Media i Luxoft dziękujemy za współpracę.

 

27 kwietnia
Klienci_myled

Kampanie DOOH MYLED dla OBI, McDonald's i Cyfrowego Polsatu

Cyfrowa reklama jest coraz częściej wykorzystywana na polskim rynku mediowym, a reklamodawcy wyraźnie dostrzegają jej potencjał. Z miesiąca na miesiąc wzrasta zainteresowanie różnych marek kampaniami DOOH, które realizowane za pomocą systemu MYLED są wygodne do planowania, zarządzania i kontroli. Poniżej prezentujemy kilka realizacji naszych klientów z ostatnich miesięcy.

 

W kwietniu sieć marketów budowlanych OBI pojawiła się na 50 ekranach LED w Polsce z nową, ciekawą ofertą rabatową dla swoich klientów. Marka oferowała specjalną promocję, w ramach której klienci mogli uzyskać zwrot kosztów zakupów w wysokości 20 procent. Spoty trwały 15 sekund i były emitowane co 2,5 minuty. Przy ich tworzeniu wykorzystany został przekaz cyfrowy, który swoją dynamiką przyciągał uwagę odbiorców i kierował ją na kluczowe kwestie, np. wysokość oferowanego rabatu. Na ekranie pojawiał się także adres strony internetowej OBI, na którą zainteresowani klienci byli odsyłani po więcej informacji.


 

Jedną z marcowych realizacji MYLED, tym razem dla branży gastronomicznej, była kampania dla McDonald’s pt. “Create Your Taste”, której emisja odbywała się na się na 6 ekranach cyfrowych we Wrocławiu. Oferta polegała na zachęceniu klientów do skomponowania swojego własnego burgera - o dowolnym smaku z dowolnymi składnikami. Konsumenci mieli możliwość skorzystania z tej oferty w jednym z wrocławskich lokali McDonald’s. Do kampanii przygotowany został atrakcyjny, przyciągający uwagę spot reklamowy. 

 

Kolejnym przykładem wykorzystania DOOH była kampania realizowana przez MYLED dla Cyfrowego Polsatu, w której spot  pojawiał się na 10 ekranach LED. W dynamicznym przekazie marka komunikowała ofertę specjalną dla klientów, z której mogli skorzystać przy podpisaniu umowy.  W spocie, trwającym 15 sekund pojawiały się również informacje o punktach sprzedaży, w których obowiązywała promocja. 

 

Przytoczone realizacje pokazują, że DOOH można wykorzystać zarówno na małą skalę np. dla jednego punktu - kampania McDonald’s, jak i na skalę ogólnopolską - tak, jak zrobiło to OBI. Nośniki cyfrowe zapewniają dużą elastyczność w wykorzystaniu, a przy tym są łatwe w aktualizacji i publikowaniu treści. Warto wykorzystywać te możliwości.

 
01 kwietnia
Kierowcy

Dlaczego w komunikacji z kierowcami powinniśmy stawiać na DOOH?

Digital OOH a kierowcy!

 

Kierowcy stanowią liczną, potencjalną grupę odbiorców reklamy zewnętrznej. Dużo się przemieszczają, ale także często zmuszeni są stać w korkach, co sprzyja kierowaniu uwagi na otoczenie. Stanowi to dla reklamy cyfrowej doskonałą okazję do zaprezentowania ciekawych, dynamicznych treści, które wpadną w oko przejeżdżającym, znudzonym odbiorcom. Dodatkowo, jak pokazały badania z 2014 roku - przeprowadzone przez Outdoor Advertising Association of America (OAAA) - nośniki DOOH często są sytuowane w miejscach, gdzie zauważa się największy ruch drogowy. Istotna jest również zmienność i liczba widowni w ciągu dnia oraz sam przekaz - nietypowy i dynamiczny, który skuteczniej przyciąga uwagę niż tradycyjne, statyczne komunikaty. 


 

Dlaczego kierowcy? 

 

Zmienność i dynamika treści są pomocne w zwróceniu uwagi odbiorcy, ale jak odnosi się to bezpośrednio do kierowców? Na to pytanie można odpowiedzieć prezentując wyniki kolejnych badań, tym razem przeprowadzonych przez Posterscope bezpośrednio pod kątem branży samochodowej. Okazuje się, że aby skutecznie dotrzeć do potencjalnych nabywców nowych samochodów - a można założyć, że każdy z nich jest kierowcą - warto użyć reklamy cyfrowej, ponieważ oddziałuje ona na nich najskuteczniej. Według wspomnianych badań, aż 87,5% miłośników motoryzacji zauważa reklamę OOH, dotyczącą samochodów. 

 

Zauważalności DOOH sprzyja również fakt, że nośniki cyfrowe często znajdują się w okolicach dużych skrzyżowań, dróg wylotowych z miast czy stacji paliw, czyli lokalizacjach doskonale pasujących do tej grupy docelowej. W przyciąganiu uwagi osób zmotoryzowanych pomocne są też unikatowe możliwości reklamy DOOH, takie jak aktualizowanie treści w czasie rzeczywistym, dostosowywanie przekazu do konkretnego odbiorcy oraz ciekawa personalizacja treści komunikatów. Wydaje się, że wszystkie te aspekty w swojej kampanii reklamowej wykorzystała marka BMW MINI, realizując tę kampanię: https://www.youtube.com/watch?v=zhQRcqfqCJg 

 

Powyższe działania są przykładem świetnie wykorzystanego potencjału reklamy DOOH i angażowania odbiorcy. Dla porównania, badania Posterscope, wykazały, że 83% kierowców ma styczność z reklamą cyfrową, a tylko 41% ogląda reklamę telewizyjną. Równie istotny jest fakt, że reklama zewnętrzna jest postrzegana przez podróżnych jako mniej frustrująca niż telewizyjna czy nawet radiowa. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ inne badania, przeprowadzone przez OAAA, jasno wskazują, że nastrój odbiorcy oraz kontekst, w jakim ogląda on reklamę w sposób istotny wpływają na to, w jaki sposób ją odbiera. 

 

Szansa dla branży motoryzacyjnej 

 

Reklama DOOH jest nową i obiecującą formą promocji. Pozwala m.in. na precyzyjne określanie i dostosowywanie przekazu do odbiorców, warunkowanie działań pogodą, porą dnia, czy nawet nawierzchnią drogi. Warto inspirować się kampaniami z innych krajów, bo w najbliższej przyszłości reklamodawcy zaczną oczekiwać tego typu działań również na polskim rynku. W kontekście kierowców, przytoczone badania stanowią dobrą podstawę do założenia, że cyfrowa reklama i DOOH jako medium jest bardzo dobrym kanałem dotarcia do tej grupy docelowej.

18 marca
Taco_bell

Jak “sprzedać”nowy produkt, a wraz z nim cały biznes w kampanii DOOH?

Odpowiedź jest prosta: łącząc online z offline’m…

 

Potwierdzeniem jest case marki Taco Bell, która w celu wypromowanie swojej nowej propozycji w menu - kanapki Doritos Locos Tacos - zdecydowała się wykorzystać kampanię digital OOH połączoną z angażowaniem odbiorców w Social Mediach. Działania zostały oparte na komunikacji cyfrowych nośników LED z Twitterem w czasie real time. 

Konsumenci za pomocą tweetów oznaczonych odpowiednim #tagiem, wrzucali zdjęcia, na których dzielili się swoimi odczuciami związanymi z nową propozycją Taco Bell. Zebrane fotografie, po przejściu szybkiej moderacji i zgodzie autora na publikację, w czasie real time trafiały na ekrany LED zlokalizowane przy Time Square. 

Głównym celem i założeniem kampanii było wypromowanie nowej kanapki. Jak się okazało po zakończeniu działań, efekt i osiągnięte rezultaty były znacznie lepsze. 


 

 

Według Taco Bell sprzedaż - dzięki interaktywnej kampanii DOOH w 2012 wzrosła o ok 8%. Greg Creed - prezes firmy - podkreśla, że działania DOOH połączone z angażowaniem odbiorcy w Social Mediach w istotny sposób wpłynęły na rozwój sieci franczyzowej Taco Bell w USA. Zainteresowanie konsumentów promowaną kanapką było tak duże, że w restauracjach w ciągu roku zatrudniono 15 000 nowy pracowników, oraz dodano 2 nowe linie produkcyjne kanapki Doritos Locos Taco, aby zaspokoić popyt.

Od tego czasu marka regularnie korzysta z DOOH i przy realizacji kampanii łączy online z offline’m argumentując, że jest to wygodna, ciekawa i przede wszystkim skuteczna forma reklamy. 

 

* Kolejną, podobną kampanię marka Taco Bell, po sukcesie w 2012 roku, realizowała w 2013.

 

09 marca
Zespol_wszyscy_800x800

Zespół MYLED

MYLED istnieje na rynku od ponad dwóch lat. Nasz zespół tworzą osoby, które zainspirowane DOOH, codziennie wkładają wiele energii i zaangażowania w upowszechnienie tej formy komunikacji w Polsce. Wiemy, że watro i znamy potencjał oraz możliwość DOOH, co pozwala nam dzielić się tą wiedzą z innymi. 

 

Zespół MYLED tworzą ludzie młodzi, pasjonaci nowych technologii i trendów w komunikacji marketingowej. Autorami i pomysłodawcami Platformy i systemu MYLED są Grzegorz Śliwa, Maciej Podgórny i Łukasz Przebinda, którzy działając już znacznie wcześniej w branży reklamowej, dostrzegli niewykorzystanie potencjału DOOH w Polsce. Idea zrodziła się trzy lata temu, kiedy Grzesiek, Maciek i Łukasz zaczęli zastawiać się dlaczego duże marki, takie jak T-Mobile, Samsung, Grupa Żywiec czy P&G nie korzystają z nośników digital OOH, pomimo ich ogromnego potencjału oraz dynamicznego rozwoju tego sektora reklamy na świecie. 


 

Okazało się, że przyczyną był chaos i rozdrobnienie panujące na polskim rynku DOOH. Na 400 nośników przypadało nawet 300 właścicieli. Brakowało standaryzacji, wiarygodnych parametrów i klasyfikacji nośników. Tym samym nie było narzędzia do realizacji spójnej kampanii na kilkuset nośnikach w tym samym czasie. Trafne zidentyfikowanie problemu pozwoliło na opracowanie odpowiedniej technologii integrującej rynek DOOH w Polsce. 
Platformę MYLED przez kilka miesięcy pisał kilkuosobowy zespół programistów. W tym czasie do zespołu dołączyła Paulina, która szybko "zaraziła się" digital OOH i odnalazła w kreatywnym zespole.

 

Kiedy programowanie systemu MYLED dobiegło końca, zaczęliśmy promować komunikację DOOH w Polsce i zapoznawać branżę z możliwościami, którym drogę na polskim rynku otworzyła technologia MYLED. 
 

W naszym zespole na co dzień - każdy ma inne zadania, które później połączone w całość, przynoszą zamierzone rezultaty oraz wiele motywującej satysfakcji. 

Grzesiek Śliwa jako Dyrektor Zarządzający odpowiada za właściwe funkcjonowanie firmy, oraz kontakty z klientami, których inspiruje możliwościami Platformy MYLED i komunikacji DOOH. Dba także, aby każda realizacja odpowiednio przebiegała od początku do końca. 

Maciek Podgórny będąc Dyrektorem ds. Sieci, współpracuje z właścicielami ekranów, których nośniki są dostępne w naszej ofercie. Jego wiedza - na temat każdego ekranu należącego do sieci - z pomocą systemu MYLED,  pozwala mu przygotowywać efektywne oraz indywidualne dla każdego klienta oferty i rekomendacje. 

Łukasz Przebinda natomiast, jako Dyrektor Finansowy czuwa, aby kondycja finansowa firmy była na odpowiednim poziomie, a fakturach, tabelkach i liczbach zawsze była zgodność. 

Paulina Sacha - Creative Manager i Paweł Pilipczuk - Graphic Designer tworzą dział kreatywny MYLED. Paulina dołączyła do zespołu w 2013 roku, a Paweł w 2015. Dział kreatywny - wymyśla... ;). Ujmując jednak rzecz konkretniej - tworzy odpowiednie materiały, przygotowuje inspiracje i podpowiada klientom jak efektywnie wykorzystać możliwości DOOH i MYLED w kampaniach. Paulina we współpracy z całym zespołem dba również o odpowiedni wizerunek i PR firmy. 

Od stycznia w naszym zespole są również dwie stażystki - Iga i Ola, które swoją energią, pracą i ogromnym zaangażowaniem wiele wnoszą do zespołu MYLED. 

 

Tak dobrany zespół i wypracowanie odpowiedniego modelu wzajemnej współpracy nie było trudne, bo mimo, że na przestrzeni naszego kilkudziesięciometrowego biura, codziennie współpracują ze sobą osoby o różnych charakterach i temperamentach, łączy je pasja do digital OOH, zapał, zaangażowanie i ambitny cel upowszechnienia komunikacji DOOH w Polsce.

 
16 lutego
Nosniki_w_sieci_myled_800x800

Kilka słów o najlepszych i największych ekranach LED w Polsce

Platforma MYLED integruje najszerszą w Polsce ofertę nośników LED i indoor. W każdy ekran dostępny w naszej ofercie wgrany jest system MYLED za pomocą, którego realizujemy kampanie dla naszych klientów oraz partnerów. Nie jesteśmy właścicielami nośników, a autorami technologicznego systemu, integrującego oraz zarządzającego kampaniami. Odpowiednie zaprogramowanie MYLED oraz współpraca z partnerami pozwoliła nam stworzyć najszerszy i zarazem najatrakcyjniejszy pakiet nośników digital OOH na polskim rynku.

 

W naszej ofercie DOOH dostępne jest 444 ekrany LED w 186 miastach w Polsce. Przygotowując ofertę oraz tworząc system MYLED zadbaliśmy o to, aby nasi klienci posiadali kompleksową informację na temat kampanii i nośników, na których będzie emitowana ich reklama. Wyposażyliśmy MYLED w funkcje, które pozwalają na generowanie ciekawych statystyk na temat realizacji na poszczególnych nośnikach po zakończeniu realizacji. 


 

Każdy nośnik w Platformie MYLED posiada własną wizytówkę. Składa się na nią krótka charakterystyka lokalizacji ekranu, parametry związane z wielkością i jakością nośnika oraz dane dotyczące odległości od istotnych  - z perspektywy klientów - punktów. 

 

Platforma MYLED integruje najlepszy - pod względem jakości emitowanych treści oraz wielkości - pakiet nośników LED w Polsce. Na poniższej grafice przedstawiamy 8 największych ekranów ze zdjęciami lokalizacji. Ich powierzchnia zawiera się w ramach od 106m2 do 52m2.

 

 

Dzięki zebranym informacjom i ogólnopolskiemu zasięgowi MYLED, znamy obraz całego, polskiego rynku digital OOH. Opracowana na bazie tych informacji funkcja geotargetowania i geolokalizacji umożliwia nam selekcjonowanie nośników pod kątem miast oraz konkretnych lokalizacji. Z kolei za tym idzie tworzenie ofert nośników dostosowanych do konkretnych grup docelowych oraz potrzeb realizacji. Kampanie realizowane z MYLED to komunikacja w czasie rzeczywistym i kontakt z odbiorcą tu i teraz, w czasie podejmowania decyzji przez odbiorcę.

 

 

 
09 lutego
Badania_pod_lupa_800x800

DOOH działa i wszyscy o tym wiemy...

Komunikacja digital OOH jest skuteczna. Mimo, że podświadomie i intuicyjnie wszyscy o tym wiemy, potrzebujemny dowodów, potwierdzenia i odzwierciedlenia w liczbach. Pracujemy nad technologią, która pozwoli badać skuteczność oraz zauważalność reklamy digital OOH również w Polsce.  Wymaga to udoskonalenia nie tylko samych systemów operacyjnych zarządzających kampaniami na cyfrowych nośnikach, ale również wyposażenia ich w  odpowiednie narzędzia, które razem pozwolą na zbieranie odpowiednich danych.

 

Wiele ciekawych wniosków i obserwacji możemy jednak czerpać i adaptować na swoje podwórko z badań przeprowadzanych za granicą. W Wielkiej Brytanii, czy w Stanach Zjednoczonych, DOOH w komunikacji marketingowej, jest jednym z najważniejszych mediów, stąd też liczne badania przeprowadzane w tych krajach na temat oddziaływań tej formy reklamy. 


 

Eksperci Kinetic Worldwide w raporcie na temat prognoz rozwoju rynku komunikacji digital OOH na lata 2013/2014 zwróciło uwagę na kilka ciekawych faktów.

 

25% uważało wówczas, że cyfrowe nośniki z czasem coraz częściej będą pozwalały odbiorcy na interakcję z reklamą, bez względu na miejsce, w którym zostanie wyemitowana. Co więcej technologia digital OOH pozwoli na dokonywanie zakupów za pomocą interaktywnych nośników. 

 

33% było przekonanych, że w niedługim czasie digital OOH pozwoli na emisję treści dostosowanych np. do aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Te same osoby wskazywały również na rozwój możliwości precyzyjnego targetowania odbiorców pod kątem grup docelowych. 

 

40% zaznaczało, że DOOH jest szczególnie skuteczny w środkach transportu publicznego - czyli autobusach, tramwajach, czy w metrze - ponieważ jest doskonałym elementem wypełniającym nudę pasażerom w czasie podróży. 

 

Z kolei 60% ekspertów uważa, że digital OOH generuje zyski wszędzie tam gdzie odbiorcy zmuszeni są na coś czekać.

Dane pokazują, że prognozy ekspertów w kwestiach związanych z interaktywnością nośników, czy też z warunkowaniem komunikatów odpowiednimi parametrami spełniły się i są wykorzystywane w wielu zachodnich kampaniach. Potwierdzają to również ciągłe inwestycje w nowe nośniki i urządzenia oraz bardzo dynamiczny rozwój DOOH, który w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych przejmuje coraz większe budżety reklamowe. 

 

Wg Postescope w 2007 roku wydatki na DOOH w Wielkiej Brytanii stanowiły 3,8% budżetu przeznaczanego na reklamę zewnętrzną. W 2015 digital OOH to już 27% ogólnych wydatków na outdoor. W Stanach Zjednoczonych z kolei DOOH w 2015 roku stanowił 40,8% wydatków na OOH. 

 

Źródła informacji: Badania: Kinetic Worldwide, Posterscope, eMarketer.

 
01 lutego
Oferta_myled_800x800

Oferta MyLED na 2016

Nieustanny rozwój możliwości platformy MyLED powoduje poszerzanie naszej oferty oraz technologicznych możliwości reklamy digital OOH realizowanej systemem MyLED. Nasza platforma integruje dwie sieci cyfrowych nośników OOH rozlokowanych w przestrzeniach miast. Najczęściej są to punkty, w których występuje wysokie natężenie ruchu drogowego i przepływu pieszych.

 

Nośniki indoor są instalowane w obiektach i miejscach, w których codziennie porusza się wiele osób. Są to: supermarkety, elektrosklepy, przychodnie, punkty medyczne, galerie handlowe itp. Ponadto w sieć nośników MyLED włączone są bankomaty.


Przedstawiając naszą ofertę w liczbach, MyLED integruje ponad 440 ekranów LED w 186 miastach i blisko 39 000 nośników w 6 550 lokalizacjach.


 

Nie jesteśmy właścicielami nośników, jednak wypracowanie odpowiedniej i indywidualnej z każdym właścicielem nośnika partnerskiej współpracy, pozwoliło nam na zbudowanie - w skali całego kraju - najszerszej oferty reklamowej digital OOH.

Dzięki integracji nośników przez MyLED, nie ma konieczności ograniczania kampanii DOOH jedynie do miast G8. Nośniki dostępne w naszej ofercie podzielone są wg kilku kategorii: basic, standard, optimal, premium i prestige. Zostały one wyszczególnione na podstawie cech i parametrów, które przypisuje się ekranom. Uwzględnialiśmy: rozmiary nośników, lokalizację, jakość emitowanych treści, oraz możliwości technologiczne, w które wyposażony jest dany ekran.

Stworzenie systemu MyLED jest ważnym przełomem na polskim rynku komunikacji digital OOH.  MyLED porządkuje rynek, który jednak wciąż wymaga standaryzacji, do czego dążymy poprzez nieustanne udoskonalanie  naszego systemu i technologii.

 
28 stycznia
Gazeta_i_kawa

Podsumowanie roku 2015 w kategorii outdoor. Komentarz MyLED.

Grzegorz Śliwa udzielił komentarza dla Nowego Marketingu w artykule podsumowującym rok 2015 w kategorii OOH wypowiadając się na temat kondycji i rozwoju digital OOH w Polsce. Polecamy zapoznanie się z wywiadem.

 

Najważniejszy sukces 2015

 

Dynamicznie rozwijające się polskie startupy jak np. Brainly, czy LiveChat Software, których wartość osiągnęła ponad 1 mld zł. Rynek polskich startup`ów mocno się rozwija, a polskie spółki odnoszą coraz większe sukcesy na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że takich sukcesów będzie w naszym kraju coraz więcej. Zawężając odpowiedź  do DOOH - sukcesem jest wzrost budżetów w tym segmencie i sam jego rozwój, dzięki konsolidacji oraz coraz lepszym narzędziom do realizowania kampanii. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale przyszłość należy do DOOH.


 

Największa porażka 2015

 

Ustawa krajobrazowa, która nie wymaga szerszego komentarza.

 

Najciekawszy trend 2015

 

IOT czyli Internet of Things - zarówno jako trend w 2015 roku jak i jego rozwój w kolejnych latach.  Te technologie w niedalekiej przyszłości, będą miały duże znaczenia dla branży reklamowej.

 

Trendy, które powinniśmy obserwować w 2016

 

Trendem 2016 będzie łączenie wielu, różnych kanałów komunikacji. Ważną rolę będzie odgrywał real time marketing, rozumiany jako dostarczenie odbiorcy przydatnych treści tu i teraz. Pojawią się kolejne interaktywne kampanie polegające na łączeniu online’u z offlinem możliwe dzięki narzędziom i technologii digital OOH.

 

Wyzwania na 2016

 

Rozwój technologii integrującej rynek DOOH, a szczególnie takich, które pozwolą na targetowanie kampanii w segmencie DOOH lub realizację kampanii programatic DOOH, wraz z system raportowania i nowym modelem  rozliczania. Dzięki możliwości integracji z systemami online oraz zwojem technologii badania widowni w trybie real time, będziemy mogli precyzyjniej dobierać komunikaty do określonych grup docelowych. Na ten moment testujemy takie oprogramowanie, ale jesteśmy pewni, że jest to zdecydowanie najciekawsze wyzwanie w 2016 w segmencie DOOH.

 

Ocena obecnej kondycji branży na podstawie wydarzeń bieżącego roku

 

Rynek jest na etapie powolnego rozwoju oraz konsolidacji. Prognozujemy, że na przestrzeni kolejnych lat będzie się dynamicznie rozwijał, także dzięki naszym technologiom. Na razie jest to niewielki wycinek rynku OOH, ale spodziewamy się dużych wzrostów wydatków w segmencie DOOH na przestrzeni najbliższych lat.

 

Najlepsza kampania/akcja 2015 roku

 

Testowanie przez Google technologii DoubleClick na nośnikach digital OOH w Wielkiej Brytanii, która ma umożliwić precyzyjne targetowanie komunikatów reklamowych. W Polce na uwagę zasługuje pierwsza interaktywna kampanią digital OOH MyLED i Rossmanna. Dobry case, który zapowiada coraz więcej tego typu realizacji.

Natomiast w przypadku statecznego OOH warta wyróżnienia jest billboardowa kampania Tymbark „Najlepsze połączenie – tylko od Tymbarku!”, w której wykorzystano standardowe nośniki z trójwymiarowymi elementami. 

 

Pełny komentarz zwierający opinie również innych ekspertów dostępny jest pod linkiem: http://nowymarketing.pl/a/8137,nowymarketing-podsumowuje-rok-2015-outdoor

19 stycznia
Myled_pod_lupa_800x800

Podsumowanie MyLED 2015

W 2016 roku MyLED wchodzi w kolejny - trzeci rok działania na polskim rynku reklamy digital OOH. Odnosząc się do rynku DOOH w Polsce jest to jeszcze stosunkowo nowy kanał komunikacji z odbiorcą, który jednak w perspektywie ostatnich dwóch lat zaczął dynamiczniej się rozwijać.

 

Przejawia się to nie tylko w zwiększającej się liczbie kampanii digital OOH, ale również w pojawianiu się nowych cyfrowych nośników w przestrzeniach indoor i outdoor. Trendy, które obserwujemy na innych rynkach - w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych, pozwalają wnioskować, że w najbliższych latach, komunikacja wykorzystująca cyfrowe nośniki reklamy OOH będzie coraz powszechniejsza także w Polsce.

 


Rok 2015 był dla MyLED bardzo ważny. W platformę MyLED - integrującą i zarządzającą pracą ponad 440 ekranów LED w  Polsce zainwestował - kolejny po KnowledgeHub inwestor - Inovo. Środki, które uzyskaliśmy pozwalają nam rozwijać zarówno możliwości naszego systemu jaki i technologię, która w przyszłości umożliwi automatyczne badanie widowni reklamy digital OOH.

 

Nawiązaliśmy współpracę z większością domów mediowych oraz za pomocą systemu MyLED realizowaliśmy wiele kampanii dla globalnych klientów. Współpracowaliśmy m. in. z Rossmannem, ToysRus, Subway’em, Empikiem, Douglasem, Grupą Żywiec, czy Orange.

 

Bardzo motywujące do dalszej pracy i rozwoju są realizacje. Szczególnie ważna z naszej perspektywy była kampania realizowana dla Rossmanna z okazji Walentynek. Zrealizowaliśmy pierwszą w skali ogólnopolskiej, interaktywną kampanię digital OOH na ekranach LED. Wykorzystany został w niej user-generted content (treść generowana przez użytkownika w sieci)  i komunikacja nośników z dedykowaną podstroną internetową.

 

Ponadto dzięki wzajemnej współpracy z innymi dostawcami rozszerzyliśmy naszą ofertę o kampanie na nośnikach indoor - również w całej Polsce. Proponujemy blisko 40 000 nośników w ponad 6 500 lokalizacjach, dając tym samym  możliwość realizacji spójnej kampanii indoor i outdoor za pomocą jednego systemu. To znaczne, a nawet przełomowe uproszczenie w zaplanowaniu i realizacji ogólnopolskiej kampanii digital OOH.

 

Na 2016 wyznaczyliśmy sobie liczne cele. Dążymy przede wszystkim do upowszechnienia kampanii digital OOH w Polsce. Zależy nam, aby regularnie zaczęły pojawiać się realizacje łączące online z offlinem. Będziemy rozwijać MyLED o nowe możliwości, które pozwolą naszym klientom precyzyjnie trafiać do grup docelowych, a także pracujemy nad technologią, która umożliwi automatyczne zliczanie widowni.

Jesteśmy przekonani, że 2016 będzie kolejnym dobrym i efektywnym rokiem. Chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z nami!

 

22 grudnia
Kartka_swiateczna_800x800_2

MyLED świątecznie inspiruje!

Grudzień to wyjątkowy czas w okresie całego roku. Wszędzie czuć atmosferę zbliżających się świąt. 

 

Grudzień to także jeden z lepszych, o ile nie najlepszy okres reklamowy w ciągu całego roku. Skupić jednak i przyciągnąć wtedy uwagę zabieganego odbiorcy jest niezwykle trudno, dlatego coraz częściej stawia się na kreatywne wykorzystanie najnowszych technologii w kampaniach oraz bezpośrednie angażowanie odbiorcy. Ciekawe połączenie narzędzi, kilka kanałów komunikacji oraz interesująca i wywołująca pozytywne emocje kampania realizowana w czasie przedświątecznym, w istotny sposób wpływa na proces budowania mocnego wizerunku marki.

 

Poniżej na case’ach z Polski i ze świata prezentujemy jak komunikację digital OOH wykorzystują marki w kampaniach przedświątecznych. 


Kliknij w obrazek i zainspiruj się! 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 grudnia
Rmf_800x800

RMF Classic promuje świąteczną akcję na ekranie LED

 

Stacja RMF Classic we współpracy z MyLED rozpoczęła świąteczną kampanię digital OOH realizowaną pod hasłem: "RMF Classic najpiękniejsza muzyka na Święta".

Do kampanii został wybrany nośnik zlokalizowany w samym centrum Warszawy. Jest to jeden z najlepszych pod względem jakości i lokalizacji ekranów LED w Polsce. W emitowanym spocie, stacja promuje akcję grania przez całą dobę, w okresie bożonarodzeniowym utworów świątecznych.

 

Celem wykorzystania ekranu LED, którego widownię w ciągu dnia szacuje się na blisko 300 000 osób, jest wsparcie akcji i dotarcie z informacją o świątecznej playliście radia do szerszego grona mieszkańców Warszawy.


 

– Nośniki digital OOH coraz bardziej przebijają się do świadomości odbiorców i stają się doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych mediów. Uważamy, że ekran w Warszawie, który wybraliśmy do promocji naszej świątecznej akcji doskonale sprawdzi się w tej roli, szczególnie w okresie przedświątecznym.– mówi Grzegorz Sawicki, Media Manager w Grupie RMF. Kampania potrwa dwa tygodnie.  

23 października
Interaktywnie

Interakcja, real time marketing i social media w kampaniach outdoorowych? Można!

 

Dla Interaktywnie.com przygotowaliśmy kolejne case study przykładów realizacji z zachodniego rynku.
Przeczytaj i inspiruj się z nami!

 

Emocje, angażowanie odbiorcy, oraz kreatywne łączenie innowacyjnych narzędzi zaczynają  wyznaczać trendy reklamowe, również na polskim rynku. Widać już tego pierwsze symptomy w tegorocznych kampaniach na ekranach LED marki Rossmann, czy Merci, w których wykorzystano user-generated content (UGC), zarządzany systemem MyLED. Rynek polski dopiero przekonuje się do tego typu rozwiązań, stąd przykłady zagranicznych realizacji obrazujących kreatywne wykorzystywanie technologii nośników LED.

 


 

Zabawa, interakcja, real time marketing

 

Realizacja Heineken z 2012 roku z okazji odbywających się Igrzysk Olimpijskich w Londynie, była dedykowana fanom sportowych zmagań. Celem marki było zakomunikowanie odbiorcy, że Heineken jest najlepszym „kompanem” do świętowania wyjątkowych wydarzeń sportowych. W realizacji marka wykorzystała: cross dedykowanej strony internetowej - Heineken® Fan Hub z ekranami LED, UGC, live-scoring, oraz aktualizację treści w czasie real time. Połączenie tych możliwości w przestrzeni OOH, było możliwe dzięki wykorzystaniu technologicznych właściwości nośników LED, zarządzanych odpowiednim systemem online.  Interakcja zaproponowana odbiorcy (UGC), polegała na zachęcaniu do nadsyłania zdjęć, obrazujących w jaki sposób fani świętują i celebrują londyńskie igrzyska. Zdjęcia były pobierane i emitowane w odpowiednio przygotowanych szablonach spotów. Codziennie były wyświetlane inne fotografie, spośród których wybierano zdjęcie fana dnia. Kampania odniosła wyraźny sukces o czym dowodzą przedstawione w załączonym wideo statystyki, oraz emocje jakie wywoływała wśród odbiorców.

 

Odbiorca bohaterem kampanii

 

Z kolei kampania Shell promująca w Nowym Jorku na Time Square paliwo V-power Nitro+, również wykorzystała możliwość pobierania i aktualizowania treści w czasie real time przez ekran LED, ale podczas eventu. Motyw przewodni działań polegał na fotografowaniu odbiorców, którzy włączyli się w wydarzenie zorganizowane przez markę. Utworzono specjalny punkt fotografowania uczestników, na tle ściany zawierającej logo marki. Zdjęcia wykonane przez fotografa, przesyłane były do „ambasadora” marki, który po szybkiej akceptacji - za pomocą odpowiedniego systemu zarządzającego pracą ekranu,  w czasie bieżącym, wyświetlał na nośniku „bohaterów zabawy”. Zdjęcia trafiały również na skrzynki mailowe uczestników, co pozwoliło na promocję wydarzenia i marki w Social Mediach. Organizatorzy stwierdzają, że realizacja odniosła duży sukces wśród szerokiej publiczności. Podczas jednodniowego eventu wykonano ponad 600 zdjęć, które odbiorcy chętnie udostępniali na portalach społecznościowych.

 

Kreatywne łączenie nośników

 

Istotną zaletą ekranów LED jest także możliwość ich komunikowania się z innymi urządzeniami, aplikacjami, oraz nośnikami. Tę możliwość wykorzystała marka Microsoft wprowadzając w 2012 roku na rynek, nowy system operacyjny dla telefonów - Windows 8. Kampania trwała dwa tygodnie i realizowana była na interaktywnych nośnikach Indoorowych, oraz na ekranach LED, które wzajemnie się komunikowały.  Koncepcja oparta była na dwóch równoległych formach i etapach działań – interakcji i wykorzystaniu treści tworzonych przez odbiorców. W części pierwszej kampanii wykorzystano 24 interaktywne nośniki Indoor, zlokalizowane głównie w centrach handlowych. Odbiorcy podchodząc do nich i zatrzymując się w odpowiednim miejscu, na ekranie mogli zaprojektować swoją własną, spersonalizowaną stronę startową dla Windows Mobile. Przy konfigurowaniu ekranu głównego, uczestnik proszony był o wpisanie swojego imienia, a także wykonanie zdjęcia. Przygotowane na interaktywnych ekranach strony startowe dla Windows Mobile, były wyświetlane w spotach na ekranach LED w przestrzeniach miast. Głównym celem kampanii, było pokazanie odbiorcom, że system Windows 8 jest unikalny i wyjątkowy dla każdego, indywidualnie. Kampania odnotowała ponad 15 000 interakcji.

 

Integracja Social Mediów z kampanią DOOH

 

Wspólna realizacja Taco Bell i agencji Draft FCB w Stanach Zjednoczonych pokazuje z kolei jak w ciekawy sposób można równolegle łączyć kanały komunikacji. W tej realizacji marka połączyła angażowanie odbiorcy w Social Mediach i wykorzystała to w kreacji emitowanej na ekranach LED.  Taco Bell poprosiła konsumentów o wyrażanie opinii i emocji związanych z nową propozycją w menu marki, którą była kanapka Doritos Locos Taco. Zadaniem odbiorców próbujących nowego dania, było zamieszczanie na Twitterze zdjęć oznaczonych odpowiednim hashtagiem. Fotografie w czasie real time, były emitowane na ekranach LED, wybranych do realizacji. Według Taco Bell sprzedaż - dzięki kampanii wzrosła o ok 8%, a Greg Creed, który jest prezesem firmy dodaje, że w restauracjach w ciągu roku zatrudniono 15 000 nowy pracowników, oraz dodano dwie linie produkcyjne kanapki Doritos Locos Taco, aby zaspokoić popyt.

 

Tekst z linkami do omówionych realizacji znajdziesz tu: http://interaktywnie.com/kampanie/interakcja-real-time-marketing-i-social-media-w-kampaniach-outdoorowych-mozna-251922

07 października
Mailing_merci_notka_prasowa_2

Kreatywne dedykacje i podziękowania na ekranach LED

Marka Merci realizuje na nośnikach dostępnych w ofercie MyLED, interaktywną kampanię.

 
Mechanizm działań polega na stworzeniu przez uczestników zabawy, kreatywnych podziękowań na stronie komupodziekujesz.pl. Uczestnicy wymyślają treść dedykacji i biorą udział w konkursie, z których najlepsze - wybrane przez jury - emitowane są na topowych ekranach LED w wybranych miastach w Polsce.

Nośniki LED są kluczowym elementem multimedialnej kampanii, pozwalającym na zaangażowanie konsumentów w ciekawą zabawę w przestrzeniach miast. Emisją podziękowań na ekranach LED zarządza system MyLED, który wykorzystuje możliwość pobierania w czasie rzeczywistym, treści generowanych przez odbiorcę  w sieci (user-generated content). 
 
Wspólna realizacja MyLED, Merci, oraz Value Media potrwa do końca października. Autorem koncepcji jest agencja Gong.
08 września
G%c3%b3ry

Odbiorca zaangażowany - interaktywne kampanie DOOH

 

Angażowanie odbiorcy w działania marketingowe marki jest coraz częściej zauważalne na rynku reklamy. Nie wystarczy już przyciągnąć na kilka sekund uwagę, czy wzrok odbiorcy komunikatem. Komunikat powinien dotrzeć i zapisać się w jego świadomości. Współcześnie - marka może dotrzeć do świadomości klienta wyróżniając się pomysłem, oraz wykorzystując  innowacyjne narzędzia w komunikacji z odbiorcą.

 

Ciekawą i interesującą dla odbiorców kampanię w Szwajcarii zrealizował jeden z malowniczych regionów – Graubünden. W kampanii „promującej” piękno i atuty regionu, wykorzystano technologię komunikacji cyfrowego nośnika OOH z komputerem, posiadającym połączenie z Internetem.  Pomysł polegał na zainstalowaniu na dworcu w Zurichu, interaktywnego nośnika, na którym wyświetlany był obraz „na żywo” z małej wioski Vrin. Bohaterem relacji był miły mieszkaniec miejscowości, który zapraszał przechodniów - darmowymi biletami na pociąg do Graubünden - do spędzenia i zorganizowania sobie nieplanowanego urlopu.


Kontakt i możliwość rozmowy z sympatycznym mieszkańcem kantonu Graubünden, przyciągały uwagę i zainteresowanie wielu przechodniów, a co ważniejsze wywoływały pozytywne  reakcje i emocje wśród odbiorców, którzy zaangażowali się w rozmowę. Wiele osób skorzystało z zaproszenia i pojechało na „nieplanowany” urlop do malowniczej wioski.

 

 

Kampanie DOOH działają, a możliwości łączenia różnych narzędzi, sprawiły że w kwestii reklamy DOOH ogranicza nas jedynie wyobraźnia.  W Polsce - integracja nośników LED systemem MyLED w skali kraju, to pierwszy krok do tego typu realizacji w naszym kraju. 

 

 

29 lipca
Anna-wardak-i-ewa-budzynowska--pokieruj%c4%85-odzia%c5%82em-myled-w-warszawie-800x800

Ania Wardak i Ewa Budzynowska dołączyły do teamu MyLED

W związku z dynamicznym rozwojem naszej fimy, zostało uruchomione biuro handlowe w Warszawie.

Dyrektorem Sprzedaży została Anna Wardak, która wcześniej pracowała m. in. w Grupie ITI, Stroer Media, Cityboard Media oraz Screen Network. Na stanowisko Account Managera została z kolei zatrudniona Ewa Budzynowska, która poprzednio pracowała m. in. dla Wydawnictwa Egmont, Grupy Bauer, G+J oraz Cityboard Media. Prowadziła kampanie i projekty specjalne dla klientów takich jak: Unilever, L'Oreal, T-mobile, Grupa ITI, Nivea czy Mattel.

 

- Decyzja o uruchomieniu biura w Warszawie wynika z rozwoju firmy, oraz poszerzenia oferty systemu MyLED o nowe możliwości technologiczne, nowe nośniki oraz urządzenia, które pozwolą na realizację ciekawych i interaktywnych kampanii DOOH - stwierdza CEO MyLED, Grzegorz Śliwa.

 

Anna i Ewa będą zajmowały się współpracą z domami mediowymi i klientami w zakresie tworzenia dedykowanych rozwiązań oraz realizacji kampanii digital out-of-home, wykorzystujących system MyLED i jego możliwości. 

22 lipca
M

Kreatywna kampania z wykorzystaniem narzędzi Indoor i Outdoor

Case study interaktywnej kampanii Miscrosoft Windows Phone 8

 

W 2012 roku marka Microsoft wprowadzając na rynek nowy system operacyjny dla telefonów - Windows 8, realizowała dwutygodniową, zintegrowaną kampanię na nośnikach Indoor Outdoor. Koncepcja opierała się o dwie formy działań, z których każda wykorzystywała odpowiednie możliwości danych ekranów. Do kampanii wyselekcjonowano 24 interaktywne nośniki indoor, które zlokalizowane były głównie w centrach handlowych. Odbiorcy podchodząc do nośników i zatrzymując się w odpowiednim miejscu, na ekranie mogli zaprojektować swoją własną, spersonalizowaną stronę startową dla Windows Mobile.

Przy konfigurowaniu ekranu głównego, uczestnik proszony był o wpisanie swojego imienia, a także wykonanie zdjęcia (osoby fotografowane były aparetem, w który wyposażony był interaktywny nośnik – był to jeden z etapów konfigurowania strony startowej). 


W kolejnym etapie przygotowane przez uczestników zabawy strony startowe dla Windows Mobile, były wyświetlane w spotach na ekranach LED w przestrzeniach miast. Cała kampania sterowana był online za pomocą odpowiedniego systemu. 

Główny cel jaki przyświecał kampanii to pokazanie odbiorcom, że system operacyjny Windows 8 jest unikalny i wyjątkowy dla każdego, indywidualnie. Realizacja była możliwa dzięki zarządzaniu nośnikami i treściami na nich emitowanymi online.

16 lipca
Interaktywnie

Wykorzystanie technologicznych możliwości ekranów LED robi wrażenie. Case study ze świata. Sprawdź!

„Moda” na kampanie na ekranach LED

 

-Z miesiąca na miesiąc przybywa realizacji, w których marki wykorzystują technologiczne możliwości ekranów LED. Aktualizacja lyoutu w czasie rzeczywistym na wszystkich nośnikach, niezależnie od ich lokalizacji, to tylko jeden z wielu argumentów, który przekonuje marki do korzystania z technologii cyfrowych nośników reklamy zewnętrznej.

Marki współcześnie zachęca także wygoda oraz możliwość szybkiej i skutecznej reakcji na zmiany rynkowe, globalne, czy inne wydarzenia ważne z marketingowego punktu widzenia. Ponadto, komunikat należy odpowiednio wyróżnić, aby odbiorca zwrócił na niego uwagę w otaczającym go przesycie informacji i ślepocie banerowej. Połączenie to zapewniają ekrany LED, które w Polsce zintegrowane są w skali kraju. Oto kolejna porcja case’ów z zagranicy, w których do zrealizowania kampanii wykorzystano możliwości cyfrowych nośników kontrolowanych online.


 

Zasięg

 

Na przełomie marca i kwietnia McDonald’s we współpracy z Hasbro w Wielkiej Brytanii, na ponad dwustu ekranach LED, realizowały kampanię „Golden Chance”. Wykorzystana została możliwość emisji w spocie różnego komunikatu w różnych częściach kraju. Połączenie pobierania informacji  z sieci przez ekrany LED i geolokalizacji umożliwiło marce dostosowanie komunikatu do danego obszaru. W ośmiu regionach przekazywano odbiorcy informację o liczbie rozdanych nagród w danej okolicy. Do wygrania były m.in. bilety do kina, gotówka, kamery, rowery, oraz darmowe kupony na produkty z oferty McDonald’s. Sami uczestnicy natomiast, aby wziąć udział w loterii zbierali określoną ilość odpowiednich do danej nagrody naklejek. Wykorzystana została możliwość real-time marketingu, czyli pobierania przez ekrany LED informacji z sieci w czasie rzeczywistym. Kampania została przygotowana prze Leo Burnett we współpracy z OMD i Talon. 

 

Interakcja i spersonalizowany komunikat

 

W Niemczech marka Fiat, w ramach testu inteligentnego systemu parkowania, wykorzystała cyfrowy nośnik LED połączony z czujnikami pomiaru odległości samochodu od potencjalnej przeszkody. W ramach akcji zamontowano nośnik przy miejscu parkingowym. Kiedy kierowca parkował samochód, na ekranie pojawiała się osoba – “pomocnik parkowania” – instruująca kierowcę. W ten ciekawy sposób marka promowała nowy system parkowania, a kreatywna koncepcja kampanii połączona z technologią ekranów LED w zamierzony sposób trafiała do odbiorców.  

 


Źródło: http://www.ambientising.pl/

 

Crossy z urządzeniami mobilnymi

 

W Londynie Fundacja Microloan wspierająca kobiety z krajów afrykańskich realizowała kampanię społeczną, której celem było zebranie środków pieniężnych. Działania polegały na zsynchronizowaniu i połączeniu funkcji SMS z treścią emitowaną na ekranie LED. Zadaniem osób angażujących się w akcję było wysyłanie wiadomości tekstowej z imieniem pod odpowiedni numer. Na ekranie, w momencie wysłania SMS-a, pojawiała się cyfrowa animacja z podziękowaniem za wsparcie akcji przez daną osobę. Na twarzy kobiety pojawiał się wtedy uśmiech, a oprócz niego imienne spersonalizowane podziękowanie dla darczyńcy, który wysłał SMS i przekazał pieniądze na rzecz potrzebujących kobiet. 

 

Warunkowanie komunikatu temperaturą powietrza

 

W Wielkiej Brytanii w 2014 roku sieć kawiarni Costa realizowała na ekranach LED w całym kraju kampanię przestawiającą ofertę firmy. W kampanii wykorzystano warunkowanie komunikatu parametrami pogodowymi. Czynnikami, które wpływały na treść emitowaną w spocie, był stopień zachmurzenia w danym miejscu i temperatura powietrza. Marka dzięki wykorzystaniu tej możliwości dostarczała odbiorcy inteligentny komunikat w postaci rekomendowanej oferty, dopasowanej do pogody panującej w danej części kraju.   

 

Emocje

 

LG w kampanii pod hasłem „To me you are perfect” zachęcało odbiorców do przesyłania zdjęć lub filmów, które miały przedstawiać wyjątkowe chwile spędzone z bliską osobą. Przesłane przez zaangażowanych uczestników materiały zostały wykorzystane przez markę w kampanii promującej nowy telefon. Dzięki technologii cyfrowych nośników możliwe było połączenie kampanii wizerunkowej, promocyjnej i interaktywnej  - w ramach jednej akcji. 

 

Ciekawe kampanie i kreacje wykorzystujące możliwości  ekranów LED są już codziennością w Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych. Tym samym inspirują i motywują nasz, polski rynek do tego typu aktywności. Korzystajmy więc z narzędzi i rynkowych  możliwości by doganiać zachód i by w przyszłości polskie case’y mogły być inspiracją dla tamtejszych rynków DOOH.

08 lipca
Aktualnosci_800x800_01

Pogoda inspiracją na kampanie DOOH

Pogoda może być inspiracją na ciekawe kampanie OOH. W połączeniu z technologicznymi możliwościami cyfrowych nośników reklamy zewnętrznej, takich jak ekrany LED czy cyfrowe nośniki Indoor, pojawia się wiele ciekawych możliwości na kreację tego typu kampanii.

 

Warunkowanie treści komunikatów, emitowanych na ekranach LED, czy nośnikach indoor np. parametrami pogodowymi takimi jak temperatura, czy np. stopień zachmurzenia odbywa się dzięki możliwości łączenia się ekranów z internetem w czasie rzeczywistym (połączenie Wi-Fi). Nośniki pobierają informacje o występowaniu danego parametru w danej lokalizacji i od niego uzależniają komunikat.  

 

Przykład wykorzystania powyżej omówionej możliwości to np. majowa kampania Pimm w Wielkiej Brytanii.
Pimm to owocowy napój z zawartością alkoholu, który często jest porównywany do likieru. Marka kierując się tym, że Pimm smakuje najlepiej w upalne dni, zdecydowała się wykorzystać w kampanii OOH, warunkowanie temperaturą. Reklama była emitowana na nośnikach LED, gdy temperatura osiągała co najmniej 21stopni.


Jak stwierdza Joanna Segesser ( Senor Brand Manager Diageo) kampania OOH warunkowana temperaturą dla Pimm, który Brytyjczycy znają i kojarzą z latem, była skuteczniejsza i utwierdzała odbiorców  w skojarzeniach, które mają z marką.

 

Za granicą marki co raz częściej wykorzystują wszelkie dane dostępne w internecie, które cyfrowe nośniki mogą na bieżąco pobierać i na ich podstawie kierować i kreować odpowiednią treść komunikatu w kierunku odbiorców. Tym samym precyzyjnie kierują wiadomość do odpowiedniej grupy w komunikacji OOH - do tej pory charakteryzowanej jako komunikacja masowa, w której trudno było precyzyjnie zdefiniować grupę docelową.

 

30 czerwca
Foto_wp1

Wojciech Porębski dołączył do MyLED

 

MyLED powiększa swój Team

 

Do zespołu MyLED dołączył Wojciech Porębski, który został zatrudniony na stanowisku Account Managera. Do jego obowiązków będzie należała kompleksowa obsługa klientów MyLED w zakresie sprzedaży kampanii z wykorzystaniem nośników reklamy zewnętrznej: ekranów LED oraz cyfrowych nośników indoor. 

 

Wojtek ma ponad siedmioletnie doświadczenie w pracy w branży reklamowej.  Ostatnio pracował dla CityBoard Media, gdzie odpowiadał za obsługę klienta w kwestii sprzedaży kampanii na nośnikach reklamy zewnętrznej.

 

- W związku z dużym zainteresowaniem Platformą MyLED oraz rozbudową systemu o nowe możliwości, poszerzamy nasz zespół. Cieszymy się, że Wojtek do nas dołączył i liczymy na efektywną i przyjemną współpracę - komentuje Grzegorz Śliwa, Prezes MyLED.

24 czerwca
Polsat_plus_toysrus

Kolejne realizacje stałych klientów MyLED

Cyfrowy Polsat, Plus i Toys"R"us

 

Kampania Cyfrowego Polsatu realizowana była na ekranach LED między innymi w takich miejscowościach jak Ostróda, Gostyń czy Żory. W spotach emitowanych na ekranach LED wyświetlany był komunikat o promocyjnej ofercie kanału HBO Polska i serwisu HBO GO, dołączanej do dowolnego pakietu Cyfrowego Polsatu. Działania zostały zaplanowane i realizowane były przez cały czerwiec na ekranach LED w wybranych przez klienta lokalizacjach. W kampanii emitowany był spot o długości 15-stu sekund w pętli emisyjnej co 5 minut. To kolejna już wspólna realizacja Cyfrowego Polsatu i MyLED.

 

Również w czerwcu z systemu MyLED korzystała marka Plus realizując miesięczną kampanię na ekranach LED. Kampania została zaplanowana w mniejszych miejscowościach, gdzie do oferty wyselekcjonowane zostały ekrany LED  w odległości do pół kilometra od punktów sprzedaży. Została tu wykorzystana możliwość geolokalizacji systemu MyLED, dzięki czemu możliwe było szybkie i wygodne zaplanowanie i zrealizowanie kampanii. Plus w emitowanych spotach informował o nowej ofercie: Ja + nowe możliwości. To także kolejna, wspólna realizacja Plusa i MyLED.


 

Marka Toys"R"us to kolejny stały klient MyLED. Z rozwiązań i możliwości doboru odpowiednich ekranów LED do potrzeb w danym momencie, korzysta bardzo często. Marka - z okazji otwarcia nowego sklepu w Łodzi, realizowała kampanię informacyjną, połączoną z promocją oferty specjalnej, którą Toys"R"us przygotował  z okazji Dnia Dziecka. Otwarcie sklepu i święto dzieci zbiegły się w czasie. Dzięki możliwościom Platformy MyLED, gdzie kampania jest sterowana online możliwe było przekazywanie odbiorcy różnych informacji a także równoległe realizowanie kampanii ogólnopolskiej. Komunikat związany z otwarciem sklepu Toys"R"us w Łodzi, był emitowany tylko w tym mieście.  

 

Cyfrowemu Polsatowi, Plus i Toys"R"us dziękujemy za kolejne wspólne realizacje, wykorzystujące możliwości systemu MyLED. 

23 czerwca
Energa_raiffeisen_(1)

ENERGA i RAIFFEISEN POLNBANK nowymi klientami MyLED

Do grona klientów MyLED dołączyły kolejne marki: Energa i Raiffeisen Polbank.

 

Energa będąca partnerem głównym turnieju „Energa Basket Cup”,  wykorzystując nośniki  zintegrowane systemem MyLED, realizowała tygodniową, informacyjną kampanię w Trójmieście. Realizacja miała na celu poinformowanie odbiorców o finałowym meczu koszykówki, który rozgrywany był na hali Ergo Arena w Gdańsku. Turniej dedykowany jest uczniom szkół podstawowych z całego kraju, jako zachęta i mobilizacja młodzieży do uprawiania tej dyscypliny sportu. W spocie - główny partner rozgrywek, informował odbiorców o finale turnieju, oraz o atrakcjach, które czekały na uczestników wydarzenia.

Dzięki wykorzystaniu ekranów LED, możliwa była szybka i wygodna realizacja kampanii informującej i promującej "Energa Basket Cup".

 

Raiffeisen Polbank z kolei wykorzystał nośniki przyłączone do sieci MyLED w kampanii realizowanej w maju i w czerwcu, promującej nową ofertę konta osobistego. Klient jest pierwszym, który w swojej kampanii połączył działania na nośnikach indoor i outdoor, integrowane Platformą MyLED w wybranych miastach. Kampania realizowana była na ekranach LED oraz na cyfrowych nośnikach LCD zlokalizowanych w wybranych przez klienta punktach gastronomicznych. Za zakup mediów do realizacji kampanii odpowiada dom mediowy Starcom. 

12 czerwca
Wywiad

O MyLED, o rynku DOOH i o innowacyjnej reklamie - opowiada Prezes MyLED

Prezes firmy MyLED, Grzegorz Śliwa dla portalu Mambiznes.pl - zajmującego się szeroko pojętą tematyką związaną ze współczesnym i innowacyjnym biznesem, udzielił wywiadu, w którym dzieli się własnymi bizenesowymi doświadczeniami. CEO MyLED opowiada o wspólnikach, o tym jak zrodził się pomysł na innowacyjne narzędzie, oraz o perspektywie dalszego rozwoju firmy. Wspomina o trendach, które aktualnie panują na rynku DOOH oraz kierunkach w jakich dalej będzie zmierzała reklama OOH.  

 

- Możemy się pochwalić realizacją kilku innowacyjnych, interaktywnych kampanii dla naszych klientów, w których wykorzystywaliśmy nasze narzędzia do real time marketingu w przestrzeni miejskiej - mówi Grzegorz Śliwa, pomysłodawca i prezes startupu MyLED. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z całym wywiadem. 

Więcej: http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/6947/ma_pomysl_i_z_milionem_w_kieszeni_rusza_w_swiat 

 

 

22 maja
Toys_-blog

Toys"R"us kolejny raz na blisko 100 ekranach LED z okazji Dnia Dziecka

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka firma Toys"R"us kolejny już raz we współpracy z  MYLED realizuje intensywną kampanię produktową na blisko 100 nośnikach LED w całej Polsce. To pierwsza na polskim rynku tego typu realizacja o tak dużym zasięgu.  

W kampanii na nośnikach LED emitowane są dziesięciosekundowe spoty w pętli emisyjnej, co dwie i pół minuty. Swoim zasięgiem kampania obejmuje zarówno miasta G8 jak i inne lokalizacje, w których firma ma swoje sklepy. 

 

Marka Toys”R”us wykorzystała w kampanii możliwość ekranów zintegrowanych systemem MYLED, która polega na rotacji i podmianie komunikatu. Oznacza to, że w ramach jednej realizacji wyświetlają się różne spoty prezentujące inną ofertę, którą firma Toys”R”us, przygotowała dla swoich klientów. Wykorzystanie tej możliwości, pozwoliło firmie reklamować w przestrzeniach miast szeroką ofertę produktową. 


 

Toys”R”us jest międzynarodową firmą zajmującą się sprzedażą artykułów dla dzieci i młodzieży. Posiada ok 1600 sklepów w 36 krajach na świecie, z których największy o powierzchni 12 000 m2 znajduje się w Nowym Jorku na Times Square. 

 

Kampania potrwa do końca maja, a jej szybka i wygodna realizacja była możliwa dzięki Platformie MYLED, integrującej ponad 440 ekranów LED w 180 miastach w Polsce. 
Dziękujemy firmie Toys"R"us za kolejną wspólną realizację.

 

Czy drodzy rodzice jesteście już gotowi na Dzień Dziecka? 

30 kwietnia
Inovo

Fundusz Inovo zainwestował w MyLED

 

MYLED  jako lider nośników LED na rynku DOOH (Digital Out-of-Home) pozyskał milion złotych finansowania od funduszu Inovo. Pozyskane środki pozwolą naszej spółce rozbudować platformę integrującą nośniki indoorowe, rozwinąć nowe funkcjonalności oraz interaktywne narzędzie dla media plannerów, zwiększyć zespół sprzedaży, a w dalszej perspektywie realizować plany ekspansji zagranicznej. 

 

To druga runda inwestycji. Wcześniej w spółkę zainwestował fundusz KnowledgeHub, który wspiera  projekty związane z rynkiem reklamowo-mediowym, skupiając na zasadzie synergii spółki i ekspertów Digital Marketingu. Tą inwestycją Inovo uzyskał pakiet mniejszościowy w firmie. Spółka MyLED stworzyła i rozwinęła platformę, która pozwala konsolidować rynek elektronicznych nośników reklamowych zarówno na rynku Indoor, jak i Outdoor. Ekrany LED zintegrowane są z platformą internetową do realizowania i zarządzania kampaniami reklamowymi w czasie rzeczywistym, która jest dostosowana do potrzeb domów mediowych i agencji reklamowych. Takich standardów dotychczas nie byli w stanie spełnić pojedynczy właściciele nośników LED, przez co nie mogli liczyć na udział  w ogólnokrajowych kampaniach. MyLED skupia  właścicieli ekranów, umożliwiając im udział w większej grupie zakupowej.


Internetowa platforma MyLED pozwala użytkownikom na samodzielne planowanie, realizację i modyfikację kampanii w czasie rzeczywistym. Mogą oni online wgrać własny spot, ustalić czas jego emisji, dobrać standard i lokalizację nośników oraz automatycznie wygenerować raport podsumowujący kampanię. Przed pojawieniem się MyLED nośniki LED były wykorzystywane głównie przez lokalnych reklamodawców. Problem rozproszenia nośników utrudniał bowiem wykorzystanie ich w ogólnopolskich projektach reklamowych. Teraz wystarczy połączenie z internetem i dostęp do platformy, żeby przeprowadzić kampanię reklamową na nośnikach w całym kraju. 

 

- Rynek DOOH prężnie się rozwija - rośnie średnio 40 procent rocznie, a MYLED jest zdecydowanym liderem w tym obszarze na polskim rynku, dlatego zdecydowaliśmy się na tę inwestycję. Spółka obsługuje 442 ekrany LED z około 500 ekranów w Polsce - tłumaczy Tomasz Swieboda, prezes funduszu Inovo. - Naszym wspólnym celem jest zbudowanie silnego gracza, który będzie łakomym kąskiem dla firm konsolidujących rynek branży reklamowej - dodaje Swieboda. 

 

- Środki pozyskane od Inovo pozwolą nam przede wszystkim zwiększyć sprzedaż, tak aby w pełni wykorzystać potencjał nośników, rozszerzyć działalność na rynek ekranów Indoor, a dzięki temu zwiększyć skalę oferowanych kampanii, a także rozszerzyć funkcjonalność platformy. Chcemy, aby spółka w 2016 – 2017 weszła  na rynki zagraniczne  i tam rozwijała się równie dynamicznie - wyjaśnia Grzegorz Śliwa, CEO MYLED.

 

- W ciągu ostatniego roku spółka bardzo się rozwinęła. W 2014 roku MYLED odnotował kilkukrotny wzrost przychodów w stosunku do roku poprzedniego. Czas na drugą rundę finansowania. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z funduszem Inovo uda się umocnić pozycję lidera na rynku i zrealizować kolejne ambitne plany - mówi Marcin Woźniak, prezes Funduszu KnowledgeHub, który wsparł MYLED w  2014 roku.

17 kwietnia
Bbq

Subway kolejny raz na ekranach LED

Kwietniowa kampania marki Subway to już kolejna, w której wykorzystane zostały ekrany LED, zintegrowane siecią MyLED. Kampania pod hasłem:„SUBWAY! Tu się grilluje!” promuje nową kanapkę wprowadzaną do sieci polskich restauracji – Kurczaka BBQ. Na potrzeby kampanii został przygotowany 15-sekundowy spot, który wyświetlają ekrany LED w kilku województwach.

Działania promocyjne i koncepcję kreatywną kampanii dla marki Subway przygotowała agencja Q&A Communications, natomiast za zakup mediów odpowiada dom mediowy Maxus. 

13 kwietnia
Interaktywnie

Interaktywny outdoor. Case study z Polski i z zagranicy.

Kampanie reklamowe oparte o interakcję z odbiorcą stają się coraz bardziej popularne, zauważalnie i doceniane przez branżę rekamową. Powstają nowe narzędzia i możliwości, które pozwalają na elastyczne i w czasie bieżącym reagowanie na wydarzenia i nawiązywanie więzi emocjonalnej: marka-konsumet. Rozwój sieci nośników DOOH - również na polskim rynku reklamy outdoorowej jak i indoorowej, pozwala na tworzenie kreatywnych kampanii reklamowych. Z kolei technologiczne możliwości, pozwalają na warunkowanie komunikatów różnymi parametrami, dzięki czemu komunikat jest "inteligentny". Inteligantny to znaczy potrzebny. W otaczającym nas współpcześnie przesycie informacją, inteligentna i dopasowana do kontekstu rzeczywistosci informacja, staje się niezykle ważna i w daszym etapie, doceniana przez adresata. Oto kilka caseów z rynku DOOH, potwierdzających powyższe wnioski. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: http://interaktywnie.com/kampanie/oto-jak-marki-wykorzystuja-mozliwosci-digital-out-of-home-w-polsce-i-za-granica-250661  

26 lutego
Subway_1111

Subway na ekranach LED

Miesięczną kampanię na ekranach LED realizuje marka Subway. Na potrzeby działań został przygotowny spot, który z wykorzystaniem Patformy MyLED wyświtlają nośniki, wybrane do kampanii przez Klienta. Kampania ma charakter ogólnopolski i jest realizowana pod hasłem "New York Favourites" w której oprócz Platformy MyLED wykorzystane zostały inne media i kanały komunkiacji z odbiorcą - radio, telewizja i internet. 

 

Kreacja kampanii nawiązuje do elementów kultury amerykańskiej. Spoty, które możemy zobaczyć w telewizji jak i na ekranach LED w wybranych miastach, wyróżniają się ciekawą i przyciągającą wzrok odbiorcy koncepcją graficzną, w której zastosowano technikę animacji rysunkowej. 

 

Kreację kampanii przygotowała Agencja Q&A Communication. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Maxus. 

23 lutego
Rossman

Pierwsza w Polsce ogólnopolska interaktywna kampania na ekranach LED dzięki MyLED

Dzięki możliwościom Platformy MyLED z okazji Walentynek sieć drogerii Rossmann zrealizowała pierwszą w Polsce interaktywną z odbiorcą kampanię w outdoorze na ekranach LED. Motywem przewodnim niestandardowych działań było stworzenie dedykowanej kartki walentynkowej dla ukochanej osoby i złożenie jej tym samym, życzeń w przestrzeni miasta w wyjątkowy, niestandardowy sposób.

 

Mechanizm akcji polegał na zaprojektowaniu przez uczestników zabawy walentynki na stronie Rossnet.pl. Uczestnicy wgrywali zdjęcie z dedykacją i wybierali miasto, w którym ekrany LED wyświetlały ich walentynkę. Autor kartki, drogą mailową otrzymywał informację o miejscu i godzinie wyświetlenia jego oryginalnych życzeń. Dzięki temu uczestnicy zabawy w przestrzeni miasta mogli składać sobie wyjątkowe, walentynkowe życzenia.


 

Interaktywna kampania Rossmann trwała do 14 lutego. W tym dniu, wszystkie ekrany we wszystkich miastach wybranych do kampanii, wyświetlały najlepsze zdjęcia i dedykacje osób, które zaangażowały się w zabawę przygotowaną przez MyLED i Rossmann. Warto podkreslić, że poza odbioracami, którzy angażowali się w zabawę przez wgrywanie zdjęć i projektowanie kartek, w działania włączali się również inni, czyli wszyscy głosujący na konktetną parę. 

 

To pierwsza tego rodzaju realizacja w Polsce i jedna ze stosunkowo nielicznych na świecie.

Dzięki aplikacji MyLED dokonuje się przełom na rynku polskiego DOOH. Pojawia się możliwość interaktywnego przekazu w przestrzeni miejskiej. Tego rodzaju działania pozwalają na nawiązanie pozytywnej interakcji z odbiorcą, a także urozmajcenie i wprowadzenie niestandardowego przekazu w przestrzeni miast. 

Kampania Rossmann jest zapowiedzią rewolucji w polskim outdoorze, która z pewnością w niedalekiej przyszłości wpłynie na polski rynek reklamy DOOH. MyLED zmienia rynek reklamy wprowadzając interaktywyny, ciekawy i inteligentny przekaz w przestrzeni miast. 

19 stycznia
Grzeg_-rzeckie_bnp_12-2014_web_(1)

Bank BNP Paribas, Galeria Klif i Toys Rus korzystają z MyLED

Grudzień był dla nas pracowitym miesiącem. Mimo, że końcówka dostarczyła nam sporo wolnych dni u nas dużo się działo. Realizowaliśmy kampanie dla wielu klientów, którzy według uznania przygotowywali swoje realizacje, wybierając sobie odpowiadające im nośniki w konkretnych miastach. 

 

Motywem przewodnim zwykle były święta, ale np. Bank BNP Paribas wykorzystując ekrany LED, przeprowadził kampanię informacyjną, dotyczącą nowej oferty kredytu gotówkowego. 
Galeria Klif mieszkańców Gdyni i Gdańska zapraszała na przedświąteczne zakupy. Szybkie, wygodne realizacje, bez konieczności planowania ze znacznym wyprzedzeniem czasowym nośników to jeden z podstawowych argumentów, który zachęca i przekonuje do korzystania z MyLED. 

 


 

Grudniową kampanię prowadziła również marka Toys Rus, która mimo krótkiego jeszcze stażu Platformy MyLED na rynku, zna ją już bardzo dobrze. Pierwszy raz z marką współpracowaliśmy przy okazji Dnia Dziecka. Błyskawiczna wówczas realizacja i decyzja o wykorzystaniu MyLED w kampanii pokazała Klientowi  jedną – z wielu zalet naszej platformy, czyli działanie tu i teraz, w czasie rzeczywistym. 

 

Marka Toys Rus zaufała nam ponownie i wykorzystując naszą aplikację, za pomocą spotów emitowanych na ekranach LED, znajdujących się w przestrzeni Krakowa, Poznania i Szczecina informowała swoich odbiorców o wyjątkowej ofercie świątecznych zabawek dostępnych w sieci sklepów Toys Rus. 

Grudniowe kampanie przeprowadziła rwónież sieć sklepów Empik oraz marka Samsung. 

 

Dziękujemy naszym Partnerom za współpracę i zapraszam do kolejnych wspólnych realizacji. 

 

 

22 grudnia
Aktualno%c5%9b%c4%87_swi%c4%99ta._jpg

Świątecznie inspirujący MyLED !

 

Grudzień wszystkim kojarzy się wyłącznie świątecznie. Dla branży reklamowej to miesiąc ciężkiej pracy nad podsumowywaniem jaki i planowaniem kolejnego roku budżetowego. Okres bożonarodzeniowy może jednak być, a właściwie jest - inspiracją, do tworzenia i wymyślania ciekawych, tematycznych kampanii...

 

MyLED również się zainspirował i tą inspiracją chce się podzielić...

 


Bo przecież składamy sobie życzenia telefonicznie, mailowo, na portalach społecznościowych, rzadziej już wysyłamy kartki... Ale gdyby tak pójść o krok dalej, w inną stronę i złożyć świąteczne życzenia w przestrzeni miasta, na ekranach LED...

Spersonalizowane, ze zdjęciem, od rodziny z Gdańska dla rodziny z Krakowa...

 

To nie jest abstrakcja, to staje się możliwe dzięki MyLED!
Sam mechanizm realizacji - banalnie prosty...

 

Firma lub dana marka przygotowuje aplikację na stronę internetową, bądź fanpage. Tam zaprasza swoich odbiorców do zabawy, proponując im składanie życzeń na nośnikach LED z możliwością wyboru miasta, w którym życzenia mają być wyświetlone. W kolejnym etapie uczestnik zabawy, może wgrać zdjęcie i dołączyć do niego życzenia. Treść komunikatu wygenerowanego przez uczestnika zabawy, po moderacji, podstawiana jest w gotowy szablon spotu. Dalej MyLED, zasysając kontent ze strony internetowej firmy, wrzuca spot na zdefiniowane w kampanii nośniki LED. Życzenia wychodzą „w świat”...

 

Ciekawa, nowa, interaktywna realizacja pozwalająca na zmianę percepcji reklamy, skutkująca zaangażowaniem odbiorcy w działania marketingowe, dzięki czemu nawiązuje się pozytywna, emocjonalna więź: marka-konsument. Tworzysz i proponujesz konsumentowi coś nowego, ciekawego, intrygującego, co przynosi korzyść również jemu...

 

Warto korzystać z nowych technologii i możliwości, które oferuje rynek. Warto się również inspirować, korzystać z podpowiedzi, oraz nadążać za coraz bardziej wymagającym odbiorcą...

 

I w tej inspirująco-świątecznej atmosferze cały Team MyLED, pragnie złożyć Wszystkim serdeczne życzenia...

 


 

Spokoju, odpoczynku i wyciszenia w tym magicznym okresie świąt.
Dużo energii, nowych możliwości, inspiracji i pomysłów,
Oraz samych dobrych chwil w nadchodzącym 2015 roku!

 

18 listopada
Aktualno%c5%9b%c4%87

Inteligentna reklama DOOH

W ostatnim czasie w branży reklamowej nieustannie powraca wątek DOOH. Eksperci i specjaliści branżowi, śledząc zagraniczne rynki zauważają potrzebę, wprowadzenia zmian na polskim rynku. Przyczyną jest przede wszystkim wymagający odbiorca, oraz nieustannie postępujący rozwój technologiczny, z którego korzysta już każdy przeciętny Kowalski.  
Problemem najczęściej dostrzeganym przez specjalistów na rynku reklamy zewnętrznej jest rozproszenie, rozdrobnienie i zróżnicowanie narzędzi. Przede wszystkim zarzut ten dotyczy rynku ekranów LED, bo o ile nośniki indoorowe są w miarę sensownie zintegrowane, to na rynku reklamy zewnętrznej panuje – panował - chaos.


 

Perspektywa na zmianę

 

Firam MyLED stworzyła narzędzie, które przez ekspertów klasyfikowane jest jako nowe medium na  rynku DOOH. Ponad pół roku temu wprowadzona została aplikacja, umożliwiającą przeprowadzenie ogólnopolskich kampanii  na ekranach LED. Dzięki odpowiednio opracowanemu systemowi, użytkownik po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie internetowej i zalogowaniu do indywidualnego konta, uzyskuje dostęp do ponad 400 nośników, które zintegrował MyLED w 177 miastach w Polsce. Każdy ekran opisany jest odpowiednimi parametrami i zaznaczony na interaktywnej mapie, do której użytkownik ma dostęp na stronie internetowej www.myled.pl. 
W tej chwili na polskim rynku DOOH jest to jedyne narzędzie, które w jednym miejscu skupia ponad 400 nośników i umożliwia przeprowadzenie kampanii na ekranach LED choćby w miastach grupy G8. Jest innowacyjne, bo odpowiada i rozwiązuje bolączki rynku wskazane powyżej.

 

Kampania w czasie rzeczywistym, zdalne zarządzanie przez Internet, jeden format spotu, zasysanie kontentów z sieci, crossy z social media, kilka różnych spotów w ramach jednej kampanii, przekaz dedykowany,  a także treść komunikatów dostosowana do warunków atmosferycznych,  pory dnia, czy nawet stężenia alergenów w powietrzu. Jednym słowem, MyLED wprowadza na rynek outdooru inteligentną reklamę. Bo właściwie dlaczego mamy zachęcać odbiorcę, żeby kupił trampki, kiedy on potrzebuje kaloszy?
Dodatkowo - outdoor w czasie rzeczywistym - bez rezerwowania wcześniej nośników, bez wyklejania, bez ograniczenia czasowego, z możliwością wyświetlenia wiadomości w przeciągu kilku minut. Real time marketing w przestrzeni miejskiej. 
Aplikacja MyLED nie zna słowa ograniczenie. Dzięki możliwości zasysania kontentów z Internetu, właściwie ich nie ma. Pomysł na ciekawą realizację, bardziej jest kwestią wyobraźni niż samego narzędzia i trudu procesu przygotowania kampanii. 

 

MyLED wydaje się być odpowiedzią zarówno na potrzeby nadawcy jak i odbiorcy komunikatu. 
Prezes firmy, Grzegorz Śliwa mówi:
-Celem MyLED jest zmienić polski rynek DOOH, a przede wszystkim zmienić myślenie o nim. Zmienić do tego stopnia, aby reklama na ekranach LED, nie sprowadzała się jedynie do wyświetlenia dziesięciosekundowego spotu na ekranie przy galerii czy ruchliwej arterii, ale zainteresowała adresata, a potem przełożyła się na rzeczywisty rezultat dla nadawcy.

 

Jednym z priorytetów firmy jest edukowanie rynku, co znajduje odzwierciedlenie w mailach informacyjnych, dziesiątkach spotkań, setkach pomysłów, koncepcji caseów, które kierowane są do osób z branży. Działania przynoszą zamierzone efekty i rezultaty, bo rynek i specjaliści od DOOH zauważają narzędzie i na swój sposób pomagają zmieniać myślenie o polskim cyfrowym outdoorze. Dzielą się swoją wiedzą na temat doświadczeń związanych z planowaniem kampanii, a także wątpliwościami i obawami. Poruszają istotną kwestię związaną z badaniami nad skutecznością tego rodzaju form przekazu, co jest zrozumiałe. Dlatego to też jest kolejny etap i cel na przyszłość jaki stawia przed sobą firma. Dostarczyć Klientom i rynkowi, rzetelnych, konkretnych, miarodajnych i wiarygodnych informacji  na temat skuteczności reklamy DOOH. 

Firma planuje stworzyć system automatycznego zliczania widowni za pomocą kamer instalowanych na nośnikach zintegrowanych w sieci. MyLED jest nowym medium,które intryguje i budzi zainteresowanie wśród tych, którzy go poznają. Kwestia „zostania” pierwszym „odważnym” zarówno dla firmy dostarczającej narzędzia jak i dla danej marki ma ogromne znaczenie, szczególnie wizerunkowe.

 

MyLED nie powstał tylko po to, by ułatwić problem planowania kampanii domom mediowym czy marketingowcom w firmach. Oczywiście, można realizować klasyczne, ogólnopolskie kampanie, sprowadzające się do wyświetlania kilkaset razy tego samego spotu w ciągu dnia. Potencjał MyLED nie będzie jednak wtedy wykorzystany w stu procentach.

 

Firmy chce wprowadzić na rynek DOOH reklamę ciekawą, inteligentną i dostoswaną do potrzeb odbiorcy w danym momencie. Kiedy ten cel zostanie osiągnięty, adresat komunikatu nie będzie odbierał reklamy, jako atak na jego portfel. Będzie odbierał ją jako komunikat,  na który nie marnuje czasu, bo albo będzie dostarczał mu konkretnej i potrzebnej informacji, albo będzie angażował go w zabawę, rozśmieszał i zapewniał rozrywkę. MyLED powstał, żeby zintegrować rynek DOOH w Polsce,  zmienić myślenie o nim i wzbogacić o reklamę inteligentną i potrzebną odbiorcy. 

 

Więcej informacji: paulina.sacha@myled.pl

14 listopada
Krolewskie_wrzesien

Królewskie i Leżajsk korzysta z systemu MyLED

Firma MyLED współpracuje z Grupą Żywiec. We wrześnu na nośnikach LED w województwie mazowieckim, prowadzona była regionalna kampania Królewskiego, natomiast na północy Polski, Piwa Leżajsk. Motywami przewodnimi obu realizacji były sportowe rozgrywki. Piwo Królewskie - jeden z głównych sponsorów Legii Warszawa - wspierało i dopingowało aktualnego Mistrza Polski w piłce nożnej w drodze do zdobycia, trzeciego z rzędu tytułu Mistrza Polski w rozgrywkach Ekstraklasy.
Piwo Leżajsk z kolei, zachęcało do kibicowania i dopingowania polskich siatkarzy, walczących o zdobycie medalu w Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej, rozgrywanych w Polsce. Realizacja obu kampanii trawała miesiąc. 


Obie kampanie miały charakter regionalny. Szybkość i łatwość realizowanych działań jak i dobór nośników do potrzeb kampanii był możliwy dzięki MyLED, spinającej jednym systemem już ponad 420 ekranów w Polsce.

Za zakup mediów dla Królewskiego i Leżajsk odpowiada Dom Mediowy Starcom MediaVest Group. 

30 czerwca
Zintegrowane_no%c5%9bniki_(1)

Czy wiesz, że MyLED...

Zintegrował już jednym systemem 356 ekranów LED na terenie całej Polski. W przeliczeniu na powierzchnię jest to 6 809 metrów2, co dalej  w przeliczeniu na jeden ekran, daje uśrednioną  wielkość nośnika - ok 19 metrów2. Największy, który jest przyłączony do Platformy ma powierzchnię 80 metrów2 i jest zlokalizowany w Warszawie przy Alei Stanów Zjednoczonych.  Z kolei najmniejszy to powierzchnia 6 metrów2 i takich nośników MyLED ma  w swojej sieci 4.

 


 

Najwięcej ekranów LED Platforma zintegrowała w województwie mazowieckim - 43, a najmniej w lubuskim - 6. Sieć rozwija się i MyLED wciąż przyłącza kolejne ekrany do systemu, dlatego też powyższe zestawienie liczbowe jak i przedstawione dane dotyczące Platformy MyLED, są aktualne z dniem dzisiejszym, ale z pewnością długo nie pozostaną na tym samym poziomie. Informacje jednak o zwiększającym się zasięgu MyLED są na bieżąco aktualizowane.

28 maja
Toysrus

Kampania na ekranach LED dla Toys Rus

28 maja ruszyła kampania reklamowa sieci sklepów z zabawkami Toys R Us. Dzięki Platformie MYLED wykorzystano 40 ekranów LED w największych miastach w całej Polsce – w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Na nośnikach LED wyświetlane są 2 różne spoty o długości 10 sekund. Kampania jest niestandardowa, ponieważ filmy emitowane są co 1 minutę i 15 sekund. 


Działania reklamowe zorganizowane w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka potrwają do 31 maja. 

 

 

28 maja
Obi

Kampania OBI dzięki Platformie MyLED

Zakończyła się kampania sieci marketów budowlanych OBI. Tygodniowe działania reklamowe zostały zaplanowane i zrealizowane dzięki Platformie MyLED. W kampanii wykorzystane zostały nośniki zlokalizowane w Ostrołęce i Łomży. Otwarcie nowego market OBI odbyło się 23 maja, sklep znajduje się w Ostrołęce. To już kolejna kampania tej sieci na ekranach LED, zrealizowana za pomocą Platformy MyLED. 

26 maja
Eu-1

Podsumowanie kampanii wyborczej z MyLED

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami. Frekwencja nie zachwyciła, a rezultaty wyborcze dla jednych były zaskoczeniem, a dla innych rozczarowaniem. Poddając jednak ocenie rywalizację w kampanii wyborczej należy uznać ją za dość zaciętą. Platforma MyLED miała w tym swój udział. Swoje kampanie na ekranach LED realizowało wielu polityków z różnych ugrupowań. Warto zaznaczyć, że większości z nich udało się zdobyć mandat europosła.


Jednodniową  kampanię z wykorzystaniem ekranów LED na terenie całej Małopolski przeprowadził Bogdan Wenta - kandydat Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego - którego spot dzięki Platformie MyLED był wyświetlany w piątek 23 maja, czyli w ostatni dzień przed ogłoszeniem ciszy wyborczej. Należy zaznaczyć, że tego rodzaju nietypowa kampania była możliwa do zaplanowania, zaprojektowania i zrealizowania tylko dzięki możliwościom i funkcjom, którymi dysponuje MyLED. Szybkie wgranie spotu i dobranie nośników okazało się dla Bogdana Wenty doskonałym rozwiązaniem, aby dotrzeć jeszcze do wyborców, zwłaszcza tych niezdecydowanych, których preferencje jeszcze nie do końca były zdefiniowane.

Z wykorzystaniem Platformy kampanie prowadzili politycy PO, PiS, KNP, PSL i SLD - czyli osoby związane z największymi ugrupowaniami politycznymi w naszym kraju. Na przykładzie kampanii zrealizowanej przez Bogdana Wentę wyraźnie (na realnym przykładzie) możemy zaprezentować zalety i przewagi MyLED nad innymi narzędziami reklamy, zwłaszcza tej związanej z outdoorem.

 

21 maja
Pepko

Kampania reklamowa Pepco z wykorzystaniem ekranów LED - MYLED

Sieć sklepów Pepco, oferująca swoim klientom odzież oraz artykuły dla dzieci i domu, rozpoczęła realizację tygodniowej kampanii reklamowej z wykorzystaniem Platformy MYLED.pl. Pepco to dynamicznie i stabilnie rozwijająca się firma, która na polski rynek weszła w 2004 roku. Na początku swojej działalności dysponowała 14-oma sklepami, zlokalizowanymi w największych polskich miastach. Dziś to już blisko 500 placówek w Polsce, a w związku z dalszym rozwojem, firma rozpoczęła rozszerzanie działalności na rynku zagranicznym, otwierając nowe placówki w Czechach i na Słowacji. Sieć Pepco skorzystała z możliwości, które oferuje swoim użytkownikom MYLED. Zintegrowane jednym systemem ekrany LED, zlokalizowane w całej Polsce umożliwiły dobór nośników w lokalizacjach, które z perspektywy firmy, są najkorzystniejsze.


Kampania, w której Pepco reklamuje dwustronną grę planszową w promocyjnej cenie, prowadzona jest aktualnie w 13 miastach na 41 ekranach LED, które wyświetlają dziesięciosekundowy spot z częstotliwością co dwie i pół minuty. Kampanie z wykorzystaniem nośników w postaci ekranu LED są idealnym kanałem komunikacji przy kampaniach produktowych. Realizacja rozpoczęła się 16 i potrwa do 22 maja. Kreację spotu przygotowała Agencja reklamowa V&P, natomiast realizacją na 41 ekranach LED zajęła się firma MYLED.

 

15 maja
Flagi

Spoty wyborcze dzięki MyLED

Kampanie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja, ruszyły pełną parą. Oprócz rozwiązań i tradycyjnych form przekonania do siebie wyborców, politycy korzystają z innowacyjnych narzędzi promocji - takich jak Platforma MyLED. Ryszard Legutko (PiS), Monika Piątkowska (PSL), Konrad Berkowicz (KNP), Joanna Senyszyn (SLD) i Jerzy Jaskiernia (SLD) już wyświetlają swoje spoty na ekranach LED. 
Politycy dostrzegli zalety szybkiej, nowoczesnej i oryginalnej reklamy. Dynamika ekranów LED pozwala widowni lepiej zapamiętać zauważony obraz i skuteczniej dotrzeć do odbiorcy, co szczególnie jest istotne w przypadku rywalizacji politycznej. Głosowania na tzw. listy wyborcze wymaga od kandydata skutecznego wyróżnienia w kampanii swojego numeru na liście, szczególnie w sytuacji, kiedy jego nazwisko znajduje się na jej końcu. 
Zachęcamy do współpracy kolejnych polityków. 

06 maja
01._centrum_zarz%c4%85dzania

Zarządzanie kampanią i edycja w czasie rzeczywistym

Platforma MyLED jest narzędziem, dzięki któremu przeprowadzenie kampanii reklamowej możliwe jest w każdej chwili. Niezależnie od pory można zarówno rozpocząć działania reklamowe, jak i zmienić ich przebieg.  


Jedną z podstawowych cech funkcjonalnych Platformy MyLED jest możliwość edycji kampanii już podczas jej trwania. Zmiany na ekranie LED pojawiają się w czasie rzeczywistym. Dzięki temu rozwiązaniu nadawca spotu może od razu reagować na sygnały płynące od odbiorców i zgodnie z nimi dostosowywać dalszy przebieg kampanii. Aby zarządzać swoją kampanią wystarczy kliknąć przycisk “Edytuj”, a Platforma przekierowuje na stronę jej edycji. System pozwala na zmianę wszystkich parametrów kampanii. To oznacza, że można edytować czas jej trwania, poszerzyć obszar reklamowy o kolejne ekrany oraz podmienić spoty na poszczególnych nośnikach. Edycja kampanii, tak jak jej zamówienie, możliwa jest przy pomocy urządzenia z dostępem do Internetu, dzięki czemu zapewnia maksymalną oszczędność czasu i wygodę.

 

 

29 kwietnia
W%c5%82a%c5%9bciciele_no%c5%9bnik%c3%b3w

Korzyści dla właścicieli ekranów

Przyłączenie nośnika do Platformy MyLED jest dla właściciela korzystnym wyjściem. Przede wszystkim, dzięki zintegrowaniu, pojedynczy ekran LED staje się częścią ogólnopolskiej sieci. To sprawia, że jest on atrakcyjny dla reklamodawców, a duże firmy chętnie zareklamują się na danym nośniku podczas ogólnopolskich kampanii. Ponadto po przyłączeniu nośnika do Platformy klient sam wybierze ekran, na którym chce się zareklamować, a także samodzielnie wgra spot i będzie nadzorował swoją kampanię. Dla właściciela nośnika to oszczędność czasu nie tylko jeśli chodzi o obsługę kampanii, ale także dotycząca szukania klienta, bo od teraz to reklamodawca sam znajdzie nośnik spełniający jego oczekiwania. Oczywiście właściciel cały czas ma podgląd swojego ekranu i może nadzorować za pomocą Platformy wyświetlane kampanie. Platforma MyLED nie ingeruje w dotychczasowe oprogramowanie wgrane na telebimie.


 

 

Zintegrowanie ekranu LED z Platformą MyLED wpływa na lepsze wykorzystanie czasu - zwiększa się liczba emitowanych spotów. System automatyzuje również proces rozliczania i podsumowania kampanii - np. generowanie raportu, e-faktury. Platforma MyLED daje możliwość uzyskiwania dodatkowych przychodów bez konieczności walki o klienta. Właściciel ma pełną swobodę w dysponowaniu własnym czasem emisyjnym, z wyjątkiem pętli, podczas której wyświetla się spot realizowany za pośrednictwem Platformy.

24 kwietnia
Agencje_reklamowe

Korzyści z używania Platformy MyLED dla agencji reklamowych

Agencje reklamowe to jedna z grup docelowych Platformy MyLED. Jej działanie ułatwi pracę pracownikom agencji i umożliwi działowi kreatywnemu tworzenie niezwykłych, skutecznych i zapamiętywalnych kampanii reklamowych. Dynamiczne i atrakcyjne nośniki dają bowiem nowe możliwości kreatywne.


 

Dzięki elastyczności Platformy MyLED istnieje możliwość modyfikacji kreacji już w czasie trwania kampanii. Podmiana spotu zajmuje kilka kliknięć, a nowy film pojawi się na ekranach LED od razu po zaakceptowaniu. System posiada również bazę spotów. Użytkownik Platformy może zapisać swój szablon i modyfikować jego treść zgodnie z potrzebami klienta. Dzięki temu agencje reklamowe oszczędzają czas na tworzeniu za każdym razem nowego spotu.

16 kwietnia
Domy_mediowe

MyLED dla domów mediowych

Platforma MyLED powstała z myślą o wszystkich podmiotach rynku reklamowego. Każdy z nich znajdzie dla siebie wachlarz korzyści, jakie wynikają z użytkowania MyLED.pl. Należą do nich, między innymi, domy mediowe. Co może przekonać je do platformy MyLED?


 

Przede wszystkim - Platforma MyLED stanowi nowe medium na rynku reklamowym. Dzięki konsolidacji nośników możliwe jest przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii na ekranach LED bez konieczności prowadzenia negocjacji z poszczególnymi właścicielami telebimów. Skutkuje to ogromną oszczędnością czasu. Interaktywna mapka i szczegółowe opisy ułatwiają wybranie nośników do kampanii. Dzięki standaryzacji ekranów i parametrom emisji spotu można precyzyjnie dotrzeć do adresatów reklamy. Możliwości MyLED nie kończą się w momencie zakończenia działań reklamowych - platforma dostarcza także podsumowania zrealizowanej kampanii.

 

 

10 kwietnia
Zalety_ekran%c3%b3w_led

Wpływ na rynek reklamy

Ekran LED jest najskuteczniejszym narzędziem reklamy outdoorowej. Według badań Massachusetts Institute of Technology, 9 na 10 osób zwraca uwagę na reklamę świetlną emitowaną na ekranach LED, z czego aż 87% badanych potrafi odtworzyć zapamiętany obraz ruchomy (ekran LED), podczas gdy obraz statyczny (zwykły billboard) - tylko 34%.


 

Ekran LED pozwala na wyświetlenie spotu, który może przekazać więcej informacji niż plakat reklamowy. Fabuła lepiej zapada w pamięć niż pojedynczy obrazek. Co więcej, dzięki Platformie MyLED spot można szybko zmienić na inny.

 

Spoty reklamowe na telebimach są widoczne zarówno za dnia jak i w nocy, co stanowi duży atut, zwłaszcza w okresie zimowym. Reklama na ekranach LED jest dobrze widoczna także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Odbioru nie zakłócają nawet obfite opady czy gęsta mgła. W takich warunkach plakat nie tylko nie jest widoczny, ale może niszczeć.

 

Aktualnie dane, zawiązane z oceną widowni nośników, pozyskiwane są dzięki współpracy ze spółkami zajmującymi się transportem i komunikacją miejską w każdym mieście. W dalszej perspektywie planowane jest nawiązanie współpracy z Millward Brown w celu pozyskania konkretnych danych związanych ze skutecznością reklamy outdoorowej. Prognozuje się, że reklama na ekranach LED, przy dużym udziale Platformy MyLED, z czasem zacznie wypierać tradycyjny outdoor dzięki funkcjom i szybkości, którą oferuje zainteresowanym.

 

 

08 kwietnia
On_line

Funkcjonalność i elastyczność MyLED

Każdy użytkownik ma możliwość zaprojektowania kampanii reklamowej. Sam decyduje w jakim województwie/mieście/regionie będą wyświetlane jego spoty. Ma możliwość wgrania własnego spotu, podmiany go w trakcie trwania kampanii lub utworzenia go za pomocą szablonów, którymi dysponuje MyLED. Najważniejszym jednak atutem jest czas, ponieważ wszelkie formalności jak i cały proces planowania oraz projektowania kampanii odbywa się przez Internet.


 

System generuje również fakturę. Warunkiem, jaki musi spełnić użytkownik, jest zalogowanie się i założenie konta na Platformie MyLED, dzięki któremu możliwe jest śledzenie przebiegu i modyfikowanie realizowanej kampanii w czasie rzeczywistym. MyLED dysponuje interaktywną mapą, na której zaznaczone są ekrany przyłączone do Platformy. Definiuje się je rozpoczynając od wyboru województwa, następnie miasta i w kolejnym kroku ekranu, które są dostępne w danej lokalizacji.

 

 

03 kwietnia
Beata1

Czym właściwie jest Platforma MyLED?

Platformy MyLED nie da zakwalifikować się ani zdefiniować jako medium telewizyjne czy internetowe istniejące już na rynku. Należy ją określić jako nowe medium, które za pomocą jednego systemu integruje ekrany LED na terenie całego kraju.


 

Każdy nośnik może być przyłączony ze względu na fakt, że MyLED nie ingeruje w oprogramowanie telebimu. Platforma łączy w spójną sieć blisko 300 wielkoformatowych ekranów LED. Ponadto nawiązywana jest współpraca z nowymi właścicielami nośników, którzy chętnie przyłączają się do Platformy MyLED, ponieważ widzą w tym projekcie korzyści również dla siebie. W branży reklamowej właściciel telebimu musi wielokrotnie zabiegać o klienta, aby utrzymanie ekranu LED było dla niego opłacalne. Dzięki Platformie sytuacja może być odwrotna. Klient za pomocą systemu może wybrać nośnik konkretnego właściciela definiując go w systemie przy projektowaniu kampanii.

31 marca
Box_logo_skr%c3%b3cone_z_has%c5%82em

Rewolucja w cyfrowym outdoorze

Wystartowała Platforma MyLED! Od teraz do przeprowadzenia kampanii na kilkuset ekranach LED w całym kraju wystarczy… kilka kliknięć myszką. Na pomysł połączenia ekranów w spójną sieć wpadli właściciele agencji reklamowej MyLED. – Jesteśmy przekonani, że telebimy są przyszłościowym nośnikiem, ale rozproszone nie miały szans na użycie w  dużych kampaniach. Dlatego stworzyliśmy integrującą je platformę internetową – wyjaśnia Grzegorz Śliwa, prezes MYLED i jeden z pomysłodawców www.myled.pl.


 

MYLED nie stawia nowych nośników, lecz konsoliduje już istniejące. – To jakościowa zmiana tego sektora rynku reklamy. Do chwili obecnej wykorzystywany był głównie przez lokalnych reklamodawców. Integracja w jednym systemie technologicznym umożliwi łatwą realizację kampanii ogólnopolskich. – mówi Marcin Woźniak, były członek zarządu ARBOinteractive Polska i Goldbach Audience, a obecnie prezes funduszu Knowledge Hub, który zainwestował w realizację projektu.

 

System oficjalnie został oddany do użytku na początku marca. Obecnie obejmuje już blisko połowę nośników w  kraju, a  wciąż przyłączane są kolejne. W  przyszłości firma planuje również integrację indoorowych ekranów LED i tworzenie w oparciu o nie sieci reklamowych.